Поради

Мідний або алюмінієвий дріт вибрати для електропроводки?

Досить часто при капітальному ремонті квартири доводиться частково допрацьовувати або міняти електричну проводку. Зрозуміло, це справа, якою повинен займатися тільки професіонал, який має необхідні знання, навички, досвід та дозволи. Ми ж спробуємо вникнути в практичну сторону питання, і розібратися в тому, мідний або алюмінієвий дріт краще вибрати для сучасної проводки в житловому приміщенні.

03-08-15-foto-600x449-1

Для початку абстрагуємося від зовнішніх факторів і спробуємо з’ясувати, який же все-таки мідний або алюмінієвий дріт володіє більш високими характеристиками. Спочатку хотілося б зауважити, що мідь має більшу міцність в порівнянні з алюмінієм, вона м’якша і через це не ламається при перегинах і перекручуванні, що не так уже й рідко і відбувається при прокладці електричної проводки, особливо прихованої. Крім того мідь менше схильна до хімічних реакцій, наприклад, окисленню, в той час як алюміній в місцях скрутки досить часто окислюється, що призводить до поганого контакту і обриву в мережі. Та й електропровідність у мідних проводів набагато більше, ніж у алюмінієвих, відповідно при однаковому перетині мідні дроти зможуть витримати більше навантаження, ніж алюмінієві. Також часто використовують не ізольований http://www.ci.kiev.ua/  по мінімальній ціні.

Виходячи з усього вищесказаного, можна зробити однозначний висновок, що мідні дроти по всім фізичним властивостям перевершують алюмінієві. Однак слід зауважити, що за нормами скрутка в електропроводці суворо заборонено, відповідно проблема окислення частково відпадає, а висока вартість мідних проводів, досить часто робить їх застосування недоцільним у тих випадках, коли можна підібрати алюмінієві дроти підходящого перетину, які здатні витримати необхідне навантаження.
До того ж, в будинках радянської будівлі, при прокладці електропроводки застосовувалися, практично в 100% випадків, алюмінієві дроти. І якщо вже міняти їх на мідні, то робити це варто тільки в тому випадку, якщо мінятися буде вся електропроводка, аж до розподільного щитка. В іншому випадку може виникнути ситуація, що проводка у Вашій квартирі зможе витримати великі навантаження, в порівняння з кабелем який буде живити її від основної траси, що звичайно ж не має жодного сенсу.

Думаємо, враховуючи вищевикладене, кожен сам для себе зробить висновок мідний або алюмінієвий дріт вибрати для прокладки електропроводки в своєму житлі.

Хотілося б ще зауважити, що контакт міді з алюмінієм повинен здійснюватися тільки через треті метали, в іншому випадку таке з’єднання не можна вважати надійним, тому що при контакті цих 2-х металів відбувається окислення.

Кнопка «Наверх»