Земля

Мікроби в шлунках корів можуть руйнувати пластик

Дослідники з Австрії виявили, що бактерії з рубця корови, одного з чотирьох відділів її шлунка, можуть руйнувати пластик.

Вчені припускали, що такі бактерії можуть бути корисні, оскільки в раціоні корів є натуральні рослинні поліефіри: вони схожі за структурою з пластиком.

“У сітківці рубця корови знаходиться величезне мікробне співтовариство: воно відповідає за перетравлення їжі. Тому ми припускали, що їх роботу можна використовувати для гідролізу поліефіру, такого типу хімічної реакції, який призводить до розкладання. Іншими словами, ці мікроорганізми вже можуть руйнувати аналогічні пластику матеріали, тому їх можна використовувати для утилізації такого роду відходів”, – говорить Доріс Рібич, доктор з Університету природних ресурсів і наук про життя

Рібич разом з колегами розглянула три види поліефірів:

  • поліетилентерефталат, широко відомий як ПЕТ, це синтетичний полімер, що часто використовується в текстилі і упаковці.
  • PBAT (скорочено полібутиленадіпат поліетилентерефталат) являє собою біорозкладаний випадковим чином сополімер
  • поліетиленфураноат, матеріал на біологічній основі, який виготовляють з поновлюваних ресурсів.

Далі автори отримали рубцеву рідину, витягли з неї мікроорганізми й застосували їх до трьох типів пластмас, щоб зрозуміти, наскільки ефективно пластик буде руйнуватися.

В результаті з’ясувалося, що всі три пластмаси можна зруйнувати мікроорганізмами зі шлунків корів, причому пластикові порошки руйнуються швидше, ніж пластикова плівка.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments