Земля

Цивілізація майя постраждала від зміни клімату

Вчені з’ясували, що частина цивілізації майя скоротилася через зміни клімату. Дослідження проводилося на території сучасної Гватемали.

Дослідження, проведене під керівництвом університету Макгілла, показало, що чисельність населення майя в місті Іцан (на території сучасної Гватемали) з часом змінювалася у відповідь на зміну клімату. До значного скорочення чисельності населення призвели як посухи, так повені.

Нові результати засновані на використанні нової техніки, яка вивчає станоли (органічні молекули, які містяться у фекаліях людини і тварин), взятих з дна довколишнього озера. Вимірювання станолів використовувалися для оцінки змін в розмірі популяції і вивчення того, як вони співвідносяться з інформацією про мінливість клімату і зміни рослинності, отриманої з інших біологічних і археологічних джерел.

Використовуючи цю техніку, дослідники нанесли на карту основні зміни чисельності населення майя в цьому районі за період, що почався за 3300 років до нашої ери.

Результати дослідження показали, що чисельність майя в цьому районі скоротилася через посуху в три різні періоди; між 90-280 роками н.е., між 730-900 роками н.е. і під час набагато менш вивченої посухи між 1350-950 роками до н.е. Дослідники також виявили, що чисельність населення скоротилася в дуже вологий період з 400 по 210 рік до н.е., чому дотепер приділялося мало уваги.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button