Земля

Астрономи дізналися, чому Земля не стала мертвою, як Марс

Дослідники з Університету Рочестера використовували палеомагнетизм, щоб визначити, коли магнітне поле Землі відновилося і чому цей процес привіз до бурхливого розвитку життя на нашій планеті.

Image @sciencephotolibrary from Canva

Згідно з дослідженням вчених з Університету Рочестера, магнітне поле прийшло в норму протягом декількох десятків мільйонів років — це швидко за геологічними масштабами. Цей процес збігся з формуванням твердого внутрішнього ядра Землі. Автори припускають, що ці події пов’язані з різким відновленням життя на нашій планеті.

Дослідники з’ясували кілька ключових дат в історії внутрішнього ядра, зокрема, спробували точніше визначити його вік.

Це дослідження допомагає краще зрозуміти історію та еволюцію Землі, а також те, як вона стала життєвою планетою.

Земля складається з шарів: кори, де знаходиться життя; мантії, це найтовстіший шар Землі; розплавленого зовнішнього ядра; і твердого внутрішнього ядра, яке складається з двох шарів.

Магнітне поле Землі утворюється в зовнішньому ядрі, там знаходиться рідке залізо, яке обертається і генерує електричні струми. Через це відбувається явище, яке називається геодинаміка, саме воно створює магнітне поле.

Магнітне поле і ядро Землі пов’язані. Через це вчені десятиліттями намагалися визначити, як вони змінювалися протягом усього часу. Магнітне поле не можна виміряти безпосередньо через його розташування і екстремальні температури. Але є мінерали, які піднімаються на поверхню, і містять в собі крихітні магнітні частинки. За допомогою них можна визначити напрямок і інтенсивність магнітного поля.

Під час цієї роботи дослідники визначили дві нові важливі дати в історії внутрішнього ядра:

  1. 550 млн років тому. Це час, коли магнітне поле почало швидко оновлюватися після повного колапсу, який стався на 15 млн років раніше. За словами дослідників, магнітне поле швидко оновилося через утворення твердого внутрішнього ядра. Воно перезарядило розплавлене зовнішнє ядро і відновило напруженість магнітного поля.
  2. 450 млн років тому. В цей час структура зростаючого внутрішнього ядра змінилася — позначилася межа між внутрішнім і зовнішнім шарами.

Дослідники вважають, що у Марса теж колись було магнітне поле, але воно розсіялося і планета стала вразливою для сонячного вітру, а з поверхні зникли океани.

Проте невідомо, чи стала б Земля млявою без магнітного поля.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button