Земля

Озера планети втрачають кисень швидше океанів

Вчені з Ренсселерського політехнічного інституту, США, виміряли рівень кисню в прісноводних озерах в помірних широтах. Як виявилося, через глобальне потепління водойми втрачають кисень навіть швидше, ніж світовий океан.

Прісноводні озера є життєво важливими джерелами води для людей і мікроорганізмів, і хоча вони займають лише близько 3% земної поверхні, вони містять непропорційно велику концентрацію біорізноманіття планети. Зниження вмісту кисню в прісній воді загрожує біорізноманіттю і якості питної води для людей.

В рамках своєї роботи дослідники проаналізували понад 45 000 зразків води, зібраних з 1941 року з майже 400 озер по всьому світу. Вважається, що з підвищенням температури, кількість кисню, що може утримувати вода, зменшується. Тому авторів дослідження зовсім не здивував той факт, що з 1980 року рівень кисню в озерах у досліджуваній зоні знизився на 5,5% на поверхні та на 18,6% в глибоководних водах.

«Наслідки зниження вмісту кисню в прісних водах величезні», – сказав автор дослідження Кевін Роуз. «Все складне життя залежить від кисню – це система підтримки водних харчових мереж. Зі зменшенням концентрації є потенціал втратити види. Ми виявили, що зараз озера втрачають кисень в 2,75 – 9,3 раза швидше, ніж океани, це зниження буде мати наслідки для всієї екосистеми ».

Ще одним наслідком зниження кисню в воді є процвітання бактерій, які виробляють метан. Потенційно це означає, що озера викидають в атмосферу підвищену кількість метану в результаті втрати кисню, що, зрештою, призводить до більшого нагрівання планети.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button