Земля

Індія обороняється від сарани за допомогою безпілотників

Найсильніше за останні 26 років нашестя сарани змусило владу Індії кинути на боротьбу з цими комахами безпілотні літальні апарати (БПЛА), повідомляє газета «Таймс оф Індіа». Вони піднялися в небо над західним штатом Раджастхан, де через навалу ненажерливих істот зараз не видно сонця.

Верткі безпілотники, пристосовані до боротьби з сараною, курсують зараз над одним з районів столиці штату міста Джайпур, де відзначається найбільша концентрація крилатих агресорів. БПЛА здійснюють польоти над зграями сарани й зверху розпилюють на шкідників хімічні речовини. Застосування цієї техніки виявилося вельми ефективним: від безпілотників немає пощади сарані ні в повітрі, ні на землі, комахи виявляються під їхнім ударом, навіть коли всідаються для відпочинку на гілки дерев.

Як з’ясувалося, однією з перешкод для успішної боротьби з сараною з допомогою БПЛА став спалах коронавірусної інфекції. Так, влада Раджастхану зробили замовлення на 30 безпілотників, а отримали лише третину від цієї кількості. Ці апарати зараз потрібні для контролю з повітря за дотриманням режиму карантину, і тому вони у великому дефіциті. При цьому замовлення на БПЛА надходять також від урядів інших індійських штатів – Пенджабу, Гуджарата і Мадхья-Прадеш, де сарана нагадує про себе з кожним днем все сильніше.

Як повідомило на своєму сайті Міністерство сільського господарства Індії, в цих штатах битва з сараною зараз ведеться на площі 47 308 га. З комахами цілодобово борються численні пожежні розрахунки та спецтехніка. А сарани, яка прилетіла з сусіднього Пакистану, однак, там стає все більше і більше.

Зазвичай зграї сарани прилітають в Індію з Пакистану в червні-липні з приходом мусонів. Однак у цьому році набіги цих комах почалися набагато раніше з-за того, що на пакистанській території якимось чином збереглася велика частина минулорічної популяції сарани.

2020 рік взагалі виявився для розмноження цих ненажерливих комах досить сприятливим. Останнім часом нашестя сарани змусили подати тривожні сигнали SOS 23 країни Африки, Близького Сходу і Південної Азії. Для боротьби з нею Світовий банк минулого тижня вирішив виділити постраждалим державам 500 мільйонів доларів.

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть