Наука

Мікробіота кишечника може спричинити артрит

Команда вчених встановила зв’язок між мікробіотою кишечника та хронічними запальними захворюваннями, такими як артрит.

nanoporetech.com

Дослідники виявили, що білок, природно присутній у кишечнику, впливає на мікробіоту і викликає утворення молекул, які посилюють симптоми запальних захворювань. Білок, про який йдеться, фосфоліпаза A2-IIA, був виявлений кілька років тому в рідині, що оточує суглоби людей з артритом.

Щоб вивчити вплив цього білка на мікробіоту кишечника, дослідники використовували лінію трансгенних мишей. Експерименти на цих мишах показали, що фосфоліпаза змінює профіль бактеріальних ліпідів, які потрапляють в кишечник. Вивільняючи жирні кислоти з бактеріальних мембран, білок виробляє прозапальні ліпіди, які посилюють хронічне запалення і посилюють тяжкість симптомів артриту у цих мишей.

В іншій статті, опублікованій одночасно в Journal of Clinical Investigation – Insight, японські дослідники на чолі з Макото Муракамі з Токійського університету продемонстрували, що дія фосфоліпази на мікробіоту кишечника мишей також впливає на псоріаз, інше запальне захворювання, а також рак шкіри.

«Робота обох команд передбачає, що місцеве пригнічення фосфоліпази може полегшити запальний процес, який посилює деякі захворювання. Результати роботи також припускають, що блокування бактеріальних прозапальних ліпідів, що виробляються в кишечнику цим білком, може зменшити вираженість симптомів у людей із системними запальними захворюваннями. Наступним кроком у нашій роботі є перевірка цих ідей на пацієнтах з артритом», — заявив доктор Ерік Бойяр з Університету Лаваля, один з авторів першого дослідження,


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button