Наука

Медики: масове застосування антибіотиків призведе до появи гібридних резистентних бактерій

Дослідники з Університету Райса в своєму новому дослідженні заявили, що лікарям необхідно змінити підхід до призначення антибіотиків, оскільки масове їх використання може призвести до появи гібридних резистентних (стійких) бактерій. Про це пише Futurity.

За словами професора Університету Райса Анатолія Коломейського, резистентність є на сьогодні однією з головних проблем сучасної медицини. Теоретично вважається, що антибіотики пригнічують колонії бактерій лінійно, однак це відбувається тільки під час великих концентрацій бактерій. Коли залишаються останні, — вони практично завжди стають резистентними.

Під час досліджень вчені помітили, що останні з колоній бактерії починають мутувати під час зіткнень з антибіотиками. У майбутньому це може призвести до зміни їх властивостей.

“Коли бактерій майже не залишається, важливими стають стохастичні ефекти. Ми давно знаємо, що для рецидиву інфекції достатньо всього десять бактерій сальмонели або шигели, “- говорить професор Університету Райса Анатолій Коломейський

Зараз його команда представила теоретичну модель зміни кількості бактерій під впливом антибіотиків. Надалі вона дозволить виписувати антибіотики набагато точніше, виходячи з динаміки колоній, а не середньої швидкості знищення бактерій.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button