Технології

Мікроімплант в реальному часі вимірює рівень кисню в тканинах глибоко під шкірою

Бездротовий імплант, розроблений інженерами Каліфорнійського університету в Берклі, вимірює насичення киснем живих тканин глибоко під поверхнею шкіри.

Пристрій, який за розміром менше середнього сонечка і харчується від ультразвукових хвиль, допоможе лікарям контролювати стан пересаджених органів або тканин. Таким чином воно забезпечить раннє попередження про потенційні проблеми після трансплантації.

Крім того, технологія відкриває шлях для створення безлічі мініатюрних датчиків. Вони зможуть відстежувати інші ключові біохімічні маркери в організмі, такі як pH або вуглекислий газ. Одного разу вони нададуть лікарям мінімально інвазивні методи моніторингу біохімії всередині функціонуючих органів і тканин.

Використовуючи ультразвукову технологію в поєднанні з інтегральною схемою, можна створювати складні імплантати, які проникають дуже глибоко в тканини для отримання даних від органів, відзначають вчені.

 

Схема кисневого імплантату розміром 4,5 см в довжину і 3 см в ширину 2LED, O2-чутлива плівка й оптичний фільтр складають кисневий датчик і управляються інтегральною схемою (IC). П’єзокристал перетворює електричний сигнал від ІС в ультразвукові хвилі, які можуть безпечно передаватися через живі тканини.

Надано: Каліфорнійський університет в Берклі, зображення Сонер Сонмезоглу.

Більшість методів вимірювання оксигенації тканин надають інформацію тільки про те, що відбувається у поверхні тіла. Вони засновані на електромагнітних хвилях, які проникають тільки на кілька сантиметрів під шкіру або тканини органу. Хоча існують типи магнітно-резонансної томографії, які надають інформацію про насичення киснем глибоких тканин, вони займають багато часу і не надають дані в режимі реального часу.

Новий датчик відрізняється від пульсоксиметрів, які використовуються для оцінки насичення крові киснем. У той час як вони вимірюють частку гемоглобіну в крові, пристрій безпосередньо вимірює кількість кисню в тканинах.

Імплантат розміром 4,5 см в довжину і 3 см в ширину складається з 2LED, O2-чутливої плівки й оптичного фільтра. Сам пристрій управляються інтегральною схемою (IC). П’єзокристал перетворює електричний сигнал від IC в ультразвукові хвилі, які безпечно передаються через живі тканини.

Одне з можливих застосувань датчика — моніторинг пересаджених органів. Річ у тому, що через кілька місяців після трансплантації можуть виникнути судинні ускладнення, які призводять до дисфункції трансплантата.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button