Технології

Сім чудес світу технологій

Можливо, в кожній сфері інтересів повинні бути свої сім чудес. Не будемо обходити стороною і світ технологій. На жаль, якщо складати список подібних чудес, в нього часто потрапляють зовсім елементарні речі (вогонь і колесо – чим не технології), а хтось вносить Microsoft Surface. Як щодо наступного?

chudesa_tehnolohij

iPod

Напевно цей пункт буде найбільш спірним в цьому списку. Чому він тут? Через вплив, який справила ця дрібниця на світ, на те, як ми слухаємо і купуємо музику, а також на сферу розваг в цілому. iPod не був першим портативним MP3-плеєром, але самим ефектним з них. Це пристрій породив цілу індустрію ґаджетів і аксесуарів, а також, мабуть, воскресив одну з найбільших компаній цього світу. iPod перевернув світ звукозапису.

Тоді Джон Рубінштейн зібрав команду співробітників Apple, щоб створити iPod. У його створенні брали участь Тоні Фаделл, Майкл Дью і Джонатан Айв. Менш ніж за рік був розроблений плеєр і 23 жовтня 2001 Стів Джобс представив його на сцені. «Тисяча пісень у вашій кишені», – сказав він тоді. Що змінилося з тих пір – багатьом не зрозуміти, але світ точно ніколи не буде колишнім.

Міжнародна космічна станція

70 років тому на нашій планеті вибухнула одна з найстрашніших воєн, яку тільки могло уявити людство. Після її закінченні світ поринув в холодну війну. Хто б міг подумати, що до кінця 20 століття країни, які були заклятими ворогами, об’єднаються з метою створення космічної станції? Серед країн-учасниць проекту були США, Росія, Японія, Канада і низка держав Європи. Космічна станція нагадала нам, що ми можемо працювати разом, особливо на честь науки.

Читайте також: 14 технологій які повністю змінять світ медицини та охорони здоров’я

На початку 80-х NASA планувало будівництво космічної станції Freedom («Свобода») на противагу радянським станціям «Салют» і «Мир». Але з розвалом СРСР і закінченням холодної війни цей проект також був скасований. Кінець космічної гонки призвів до того, що Штати почали ділові відносини з партнерами в Європі, Росії, Японії та Канаді на початку 90-х з метою створення справді міжнародної космічної станції. Вперше про проект було заявлено в 1993 році. Перша секція, вантажний блок «Зоря», був виведений на орбіту в листопаді 1998 року з ракетою «Протон».

Linux

Linux повинен бути в цьому списку хоча б за той факт, що відкрив двері до програмного забезпечення з відкритим вихідним кодом (Open Source) більшому числу людей, ніж будь-який інший подібний проект. Сам факт того, що безліч людей працюють разом, не бачачи обличчя один одного, щоб створити такий складний проект, як операційна система, вражає – і вони роблять це досить добре, щоб конкурувати з гігантами у цій сфері. Проект народився як дітище Лінуса Торвальдса. У 1991 році Торвальдс почав працювати над некомерційною заміною MINIX (інша юніксовая операційна система), поки вчився в Університеті Гельсінкі. Саме він об’єднав розробників Linux та GNU з метою створення повнофункціональної і безкоштовної операційної системи.

Космічний телескоп Хаббл

З момент запуску в 1990 році космічний телескоп Хаббл став одним з найбільш значущих інструментів в історії астрономії. Нинішньому поколінню не потрібно дивитися на небо і вдивлятися в тьмяні точки зірок – Хаббл приніс їх красу на Землю. Телескоп Хаббл допоміг здійснити масу неймовірних відкриттів про наш Всесвіт. Також з його допомогою були зроблені напрекрасніші фотографії космосу. Щоб зрозуміти цінність роботи телескопа, згадайте Hubble Ultra Deep Field – найглибше фото всесвіту, зроблене у видимому спектрі, яке вдивляється в історію 13 мільярдів років. Неможливо дивитися на це фото і не відчувати гордість за технічні пристосування, які зробили його можливим.

Читайте також: Загублені технології давнини

Історія космічного телескопа Хаббла відводить нас в 1946 рік, коли астроном Лайман Спітцер написав роботу «Астрономічні переваги позаземних обсерваторій». Спітцер присвятив більшу частину своєї кар’єри розробці і просування космічного телескопа. У 1962 році розробка космічного телескопа стала частиною космічної програми, а в 1965 році Спітцер очолив комітет з його розробки. 24 квітня 1990 шаттл «Діскавері» доставив космічний телескоп Хаббла в космос.

Лазери

Коли лазери були винайдені (у 1960 році), їх назвали «рішенням, якому потрібні проблеми». З тих пір лазери були прийняті повсюдно, знайшовши застосування в тисячах різноманітних додатках в кожній частині сучасного суспільства: побутовій електроніці, інформаційних технологіях, науці, медицині, промисловості, правоохоронних органах, розвагах і військових технологіях. Кожен день практично кожна людина в тій чи іншій формі користується лазерами. В області медицини лазери зробили революцію, і тепер ми практично можемо відновлювати зір за їх допомогою.

Взявши за основу роботи великих вчених таких як Ейнштейн, в 1960 році Теодор Х. Майман створив перший робочий лазер в Дослідницької лабораторії Хьюза в Малібу. Він використовував штучний кристал рубіна для створення червоного лазерного світла з довжиною хвилі 694 нанометра. У тому ж році іранський фізик Алі Джаван спільно з Вільямом Беннетом і Дональдом Харріот зробили перший газовий лазер з використанням гелію і неону.

Комп’ютер

Навряд чи цей пункт здасться комусь спірним. Комп’ютери змінили світ настільки, що ми точно можемо сказати: так, комп’ютерна епоха замінила нам індустріальну. Комп’ютери використовуються абсолютно скрізь і всюди. Вони справили настільки велику революцію в нашому житті, що нам складно було б уявити життя без них.

У 1837 році Чарльз Беббідж першим представив концепцію й дизайн програмованого комп’ютера, який був тоді названий «аналітичною машиною». Через брак коштів і нездатності возитися з конструкцією, Беббидж так і не закінчив свою аналітичну машину. Масштабна автоматична обробка перфокарт почалася в 1890 році разом із створенням перфораційних машин Германа Холлерита і виробництвом корпорації Computing Tabulating Recording Corporation, яка пізніше стала IBM.

Інтернет

Без комп’ютерів не було б Інтернету, проте Інтернет серйозно обходить комп’ютери за ступенем важливості. Можна сказати, що Інтернет – це Олександрійська бібліотека сучасності. Інтернет сьогодні зберігає більшу частину людських знань, і вони не тільки доступні еліті – всім і кожному, безкоштовно. Для багатьох з нас повсякденна життя неможливе без Інтернету – не тому що ми звикли знаходити і вивчати інформацію, а й для шопінгу, розваг, новин та комунікації. Інтернет дозволяє нам спілкуватися з людьми по всій планеті без величезних витрат. З Інтернету починаються багато і багато кар’єр. Поза всяких сумнівів, Інтернет – це найбільше чудо технологічного світу.

Читайте також: 8 змін в людині, що сформувалися під впливом технологій

Запуск «Супутника» силами СРСР призвів до того, що США створили Агентство перспективних дослідницьких проектів, або ARPA, в лютому 1958 року, щоб повернути технологічну перевагу. 29 жовтня 1969 був представлений ARPANET, такий собі предок сучасного Інтернету. Для комерційного користування мережа була відкрита в 1985 році. З тих пір розвиток інтернету в цілому йшов семимильними кроками. Подумати тільки – найбільшому технологічному диву всього років тридцять офіційно. Що ж буде далі?


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button