Екологія

Мікропластик із Середземного моря містить до 200 видів бактерій

Синтетичні пластикові мікроволокна в міру розвитку технологій поширилися по всій Землі. Вже нікого не здивуєш тим, що їх можна знайти в Антарктиді, всередині тварин і органів людини. У новій роботі дослідники звернули увагу, що пластик не тільки забруднює навколишнє середовище, але і стає домом для бактерій.

У своїй роботі дослідники використовували електронну мікроскопію і секвенування ДНК, щоб вивчити, які типи бактерій живуть на плаваючих мікроволокнах, знайдених у воді Середземного моря.

Бактерії на мікропластикових волокнах. Зображення: Pedrotti et al., PLOS ONE

Вчені встановили, що на кожному окремому мікроволокні виявляється в середньому понад 2,6 тис.живих клітин, які належать 195 видам різних бактерій. Серед них, в тому числі вперше в Середземному морі виявлена потенційно небезпечна Vibrio parahaemolyticus, яка викликає харчове отруєння морепродуктами.

Це важливо для оцінки ризиків для здоров’я, оскільки наявність бактерії може становити загрозу для купання та споживання морепродуктів, зазначають дослідники. Крім того, у міру колонізації мікроорганізмами мікрохвилі починають залучати морських мешканців, що харчуються планктоном, і накопичуються в їх організмах.

Зростаюча кількість стійких до руйнування пластикових відходів у навколишньому середовищі може переносити небезпечні бактерії та інші забруднюючі речовини по всьому океану, підсумовують дослідники. Це разом з кліматичними змінами й зростанням температури, що створюють сприятливі умови для мікроорганізмів, збільшує ризик поширення забруднення.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button