Екологія

Концентрація CO2 в атмосфері вперше в історії людства перевищила 415 частин на мільйон

Концентрація вуглекислого газу в атмосфері досягла показника 415,26 частини на мільйон, вперше в історії людства перевищивши рекордно високе значення в 415 частин. Про це йдеться в заяві вчених з Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США.

На початку 2019 року концентрація вуглекислого газу становила 410 частин на мільйон. Цей показник постійно зростає — дослідники підрахували, що якщо рівень викидів CO2 залишиться на рівні 37 млн т на рік, до початку XXII століття концентрація зросте до 1 200-1 300 частин.

Збільшення частки вуглекислого газу в атмосфері хвилює вчених з-за його теплопоглинаючих властивостей. Земля і океан на планеті поглинають і виділяють тепло, і воно затримується молекулами вуглекислого газу. Збільшення концентрації парникових газів призводить до підвищення температури на поверхні планети.

This is the first time in human history our planet’s atmosphere has had more than 415ppm CO2.

Not just recorded in history, not just since the invention of agriculture 10,000 years ago. Since before modern humans existed millions of years ago.

We don’t know a planet like this. https://t.co/azVukskDWr

— Eric Holthaus (@EricHolthaus) May 12, 2019

Триразове зростання концентрації вуглекислого газу в атмосфері — до 1 300 частин CO2 на мільйон — може призвести до зникнення шару шарувато-купчастих хмар над океаном. Це подія, яка може відбутися в XXII столітті, призведе до нагрівання океану на 8 °C, з’ясували раніше вчені з Лабораторії реактивного руху НАСА.

Вчені з Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США встановили, що глобальні зміни клімату відбуваються не з-за природних причин. Згідно з їхньою оцінкою, діяльність людини стала причиною цього процесу з імовірністю 99,9999%.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»
Закрыть