Наука

Ожиріння запропонували лікувати за допомогою заряджених наночастинок

Дослідники з колумбійської школи інженерних і прикладних наук і Медичного центру Ірвінга Колумбійського університету опублікували відразу два дослідження, в яких продемонстрували, що позитивно заряджені наночастинки надають лікувальну дію на жирові клітини. Цей метод не руйнує жир, як ліпосакція, але перебудовує тканини організму на нормальну роботу.

Дослідники встановили, що жирова тканина містить велику кількість негативно заряджених позаклітинних матриць (ECM) для утримання жирових клітин. Вони припустили, що ця негативно заряджена мережа позаклітинного матриксу може стати своєрідною системою магістралей для позитивно заряджених молекул.

Ілюстрація, що показує, як катіонні наноматеріали впливають на жирові клітини. Зображення: Baoding Huang et al., Biomaterials

У своєму експерименті вони взяли позитивно заряджений наномедичний поліамідоамін третього покоління (P-G3) і ввели його мишам з ожирінням. Наночастинки швидко поширилися по тканині. На подив вчених, у міру поширення матеріал активно змінював структуру жиру, в результаті миші схудли.

У цих двох дослідженнях біологи виявили, що катіонний матеріал, P-G3, може зробити цікаву річ з жировими клітинами — допомагаючи формуванню нових жирових клітин, він також пригнічує нездорове накопичення ліпідів у збільшених жирових клітинах. В результаті у мишей було більше метаболічно здорових, молодих, маленьких жирових клітин, таких як у новонароджених і спортсменів.

Дослідники виявили, що ця роз’єднувальна функція P-G3 також зберігається в біопсіях людського жиру, що вказує на потенціал трансляції у людей.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button