Наука

Мікропластик вперше виявлений глибоко в легенях живих людей

Мікропластик всюди: дослідники вперше виявили частинки мікропластика глибоко в тканинах легенів живої людини.

Фото canva.com/gettyimages/

У новому дослідженні, опублікованому в журналі Science of the Total Environment, вчені проаналізували зразки легеневої тканини живих пацієнтів, які піддавалися хірургічним процедурам в рамках медичної допомоги (не пов’язаної з дослідженням). Вони виявили частинки мікропластику. Як відзначають дослідники, раніше мікропластик знаходили в тканинах при розтині мертвих людей, але ніколи у живих…

З 13 зразків легенів 11 містили частинки мікропластика. Найпоширенішими частинками були поліпропілен, який використовується в пластиковій упаковці і трубах, і ПЕТ, який використовується в пляшках.

«Ми не очікували виявити найбільшу кількість частинок в нижніх відділах легенів або частинок тих розмірів, які ми знайшли. Це дивно, оскільки дихальні шляхи менші в нижніх відділах легенів, і ми очікували, що частинки таких розмірів будуть відфільтровані або захоплені, перш ніж вони потраплять так глибоко в легені», – пишуть вчені.

Єдині зразки легенів, які не були забруднені, належали жінкам. Вчені вважають, що це може бути пов’язано з тим, що у чоловіків більші легені і, отже, більші дихальні шляхи, але, враховуючи невеликий розмір дослідження, вони кажуть, що необхідні додаткові дослідження, перш ніж вони зможуть зробити будь-які тверді висновки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button