Екологія

Мікропластик знайшли в м’ясі, молоці і крові тварин з ферм: далі він передається людям

Дослідники з Врийского університету в Амстердамі виявили мікропластики в м’ясі, молоці і крові сільськогосподарських тварин.

Фото canva.com/gettyimages/

За словами дослідників, це, можливо, пояснює, як він опинився в організмі людини. Вчених турбує, що ці частинки можуть переміщатися по всьому тілу і осідати в органах.

Дослідження було проведено на замовлення Фонду Plastic Soup Foundation. За його результатами з’ясувалося, що майже 80% м’ясних і молочних продуктів, протестованих вченими, містять мікропластики.

В ході дослідження автори проаналізували кров 12 корів і 12 свиней, і у всіх пробах були виявлені мікропластики, включаючи поліетилен і полістирол. Команда також вивчила 25 зразків молока з картонних коробок, резервуарів на фермах і в ручних доїльних установках: виявилося, що в 18 зразках був мікропластик.

Дослідники припустили, що одним з можливих джерел мікропластику був корм для корів і свиней: у всіх дванадцяти зразках корму теж був мікропластик. Відзначається, що у свіжому кормі частинок не знайшли.

Ще в березні 2022 дослідники виявили, що мікропластик потрапив у кров людини. Дослідники проаналізували зразки крові 22 здорових дорослих донорів і виявили, що в організмі 17 з них були пластикові частинки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button