Екологія

В Швейцарії запустили завод-гігант, який “викачує” з атмосфери вуглекислоту

Завод розташований недалеко від Цюріха. Технологія «викачування» вуглецю — DAC (Direct air capture) — припускає пряме захоплення речовини і потім очищення повітря за допомогою волокнистого губчастого фільтруючого матеріалу, який просочений амінами — похідними аміаку, що зв’язуються з вуглекислотою. Повітря, що проходить через такий фільтр, очищається від вуглецю.

В Швейцарии запустили завод-гигант «выкачивающий» углекислоту из атмосферы

Подібні ж технології застосовують на МКС, а також на підводних човнах. Фахівці прогнозують, що підприємство буде «всмоктувати» до 900 тонн вуглекислого газу щорічно (варто зазначити, що кожен рік в атмосферу Землі викидається 40 млн тонн парникових газів) — це приблизно стільки ж, скільки виробляють близько 200 автомобілів. З’єднання планується реалізовувати сільгоспвиробникам, наприклад, для вирощування овочів.

Експертна оцінка створення подібного заводу неоднозначна. Так, в 2015 році в доповіді Національної академії наук інженерії та медицини (США) зазначалося, що робота таких заводів не призведе до скорочення викидів. Тим не менш, проект Climeworks отримав підтримку Швейцарського федерального управління енергетики та ЄС і став переможцем конкурсу Virgin Eath Challenge.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button