Екологія

Супутники показали забруднення повітря нафтовидобувними виробництвами

Дослідники з Колорадського університету в Боулдері і Делфтського технічного університету використовували супутникові дані, щоб з’ясувати рівень забруднення повітря оксидами азоту від нафтовидобувних виробництв. Результати роботи вчених опубліковані в статті журналу Geophysical Research Letters.

Видобуток нафти і газу в деяких частинах США за останні два роки подвоївся. На нафтових і газових бурових і виробничих майданчиках може бути декілька двигунів внутрішнього згоряння різних розмірів, установки для буріння, стиснення газу, поділу, а також переміщення газу і нафти до трубопроводів і контейнерів. Вся ця техніка є джерелом забруднення повітря різними газами, серед яких і токсичні для живих організмів оксиди азоту. Ці викиди, на відміну від автомобільних, ніяк не регламентуються, з-за чого вони не враховуються при аналізі забруднення атмосфери. Однак ми можемо недооцінювати їх обсяги.

Вчені вирішили проаналізувати кількість викидів, що виділяються станціями нафто – і газовидобутку, використовуючи супутникові дані. Для цього дослідники зібрали масив вимірювань з інструменту моніторингу озону OMI, розташованого на супутнику NASA Aura, і інструменту моніторингу тропосфери TropOMI на супутнику Європейського космічного агентства Sentinel-5P.

Виявилося, що в період з 2007 по 2019 рік на більшій частині території Сполучених Штатів рівень забруднення діоксидом азоту знизився із-за впровадження екологічних стандартів для автомобілів і електростанцій, що підтвердили раніше опубліковані результати. Однак кілька районів виділялися підвищеними викидами діоксиду азоту: Пермський, Баккенский і Голок-Фордовський нафтогазові басейни, розташовані в Техасі, Нью-Мексико і Північній Дакоті відповідно.

Для аналізу цих областей вчені використовували метод часових рядів, щоб з’ясувати причину збільшення рівнів забруднювача. Дослідники вибирали між двома варіантами: більш швидкий процес буріння нових свердловин або більш повільне збільшення темпів видобутку. Виявилося, що до спаду буріння в 2015 році цей фактор відповідав за близько 80% діоксиду азоту, який надходив від станції в атмосферу. Після 2015 року буріння і видобуток виробили приблизно рівну кількість забруднюючих речовин. За оцінками, в обох часових періодах на частку смолоскипового спалювання доводилося до 10%.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button