Технології

Мілісекунда замість 30 трлн років на завдання: Китай представив новий квантовий комп’ютер

Новий китайський квантовий комп’ютер в мільйон разів перевершує потужність машини Google. Можливо, він найшвидший у світі.

Конкуренція між Вашингтоном і Пекіном у сфері квантових технологій наростає. Фізики в Китаї стверджують, що побудували квантовий комп’ютер, чия швидкість роботи й продуктивність перевищує американський аналог від Google. Статтю про розробку публікують рецензовані журнали Physical Review Letters і Science Bulletin.

Суперкомп’ютер під назвою Jiuzhang 2 може вирішити за одну мілісекунду завдання, на виконання якої найшвидшій звичайній машині знадобилося б 30 трлн років.

Також вчені розповіли про Zuchongzhi 2 – це поліпшена версія попередньої машини, її побудували три місяці тому. Пань Цзяньвей, провідний автор нового дослідження, заявив, що Zuchongzhi 2, програмований надпровідний квантовий комп’ютер з 66 кубітами, в 10 млн разів швидший, ніж 55-кубітний Sycamore від Google. При цьому, у Jiuzhang 2 менше додатків, але він може працювати з неймовірною швидкістю — в 100 секстильйонів разів швидше, ніж звичайні комп’ютери. Але хоча характеристики цих нових машин натякають на обчислювальну революцію, вони не з’являться на ринку найближчим часом.

Поки обидва комп’ютери можуть працювати тільки в спеціальному середовищі й тільки для гіперспецифічних завдань. І, навіть при особливій обережності вони все одно допускають безліч помилок. Китайські вчені заявили, що планують виправити ситуацію в найближчі 4-5 років.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button