Здоров'я

Зниження рівня глюкози після їжі передбачило апетит та споживання калорій

Британські вчені виявили, що люди, у яких через кілька годин після ситної їжі істотно знижується рівень цукру в крові, швидше стають знову голодними. Також протягом дня вони споживають на понад 300 калорій більше, ніж інші. Ці результати можуть допомогти краще керувати апетитом та сприяти схудненню, йдеться у дослідженні в журналі Nature Metabolism.

Anna Nekrashevich / Pexels

Чому вчені цим зацікавилися?

Боротися із зайвою вагою чи тим паче ожирінням неможливо без корекції раціону та зменшення його калорійності. Але іноді це буває дуже важко здійснити, особливо, якщо людина має надмірний апетит і майже завжди відчуває голод, який спонукає її протягом дня постійно щось їсти. Може здаватися, що це тільки невеликі перекуси, які ледве здатні втамувати голод, але насправді ці додаткові прийняття їжі можуть суттєво збільшити кількість спожитих за день калорій та звести нанівець старання схуднути. Про причини того, чому одні люди спокійно можуть харчуватися два-три рази на день, а інші — кожні дві-три години, відомо все ще недостатньо. Між тим, ці знання могли б допомогти керувати своїм апетитом людям, які бажають скинути зайву вагу, але не можуть налагодити своє харчування. Дослідники із Королівського коледжу в Лондоні та компанії ZOE, що спеціалізується на науках про здоров’я, провели дослідження, щоб дізнатися більше про це явище.

Яким було їхнє дослідження?

Науковці проаналізували інформацію про учасників дослідження PREDICT, яке проводиться кількома університетами по всьому світу і вивчає питання харчування. Вчені дослідили дані щодо маркерів здоров’я, зокрема рівні глюкози в крові, у 1070 добровольців з Великобританії та США.

Учасники протягом двох тижнів харчувалися особливим чином: усі вони з’їдали однаковий, стандартизований сніданок, але решту їжі могли обирати собі самостійно. Сніданки у всіх були основаними на мафінах з однаковою кількістю калорій, однак з різною поживною цінністю, тобто вони варіювалися в складі вуглеводів, білків, жирів та клітковини. Протягом усього періоду дослідження піддослідні носили пристрої для безперервного вимірювання рівня глюкози в крові, а також пристрої, що вимірювали денну активність та сон. Крім цього учасники повідомляли вчених про інтенсивність відчуття голоду та приймання їжі за допомогою додатка на смартфоні.

Які результати дослідження?

Вчені виявили, що за зниженням рівня глюкози в крові, яке спостерігається протягом кількох годин після ситної їди, можна передбачити апетит учасників навіть кращий за вимірювання піків глюкози протягом перших годин після їди. Люди, у яких рівень глюкози після їди найбільше знижується, мали орієнтовно на 9 відсотків сильніший голод та чекали в середньому на пів години менше до наступного приймання їжі, ніж ті, у яких рівень глюкози падав менше. Також ці люди з’їдали десь на 75 калорій більше протягом перших трьох-чотирьох годин після сніданку, а за цілий день споживали на 312 калорій більше, ніж учасники з невеликим зниженням концентрації глюкози в крові після їди. Цього може бути достатньо, щоб набрати зайвих дев’ять кілограмів протягом року.

Дослідження має деякі обмеження, обумовлені, наприклад, самозвітом учасників та відсутністю вимірювань рівнів гормонів. Але автори вважають, що їхні результати все ж слугують свідченням зв’язку між змінами рівнів глюкози у крові та наступним споживанням калорій. Вчені знайшли також невелику кореляцію між віком, вагою, індексом маси тіла та величиною зниження рівня цукру в крові після їди. Тому налагодження харчування під індивідуальні особливості може допомогти людям відчувати себе ситими довше та з’їдати менше, кажуть дослідники.

Натхнення: www.nauka.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button