Наука

Мільйон років тому в Англії жили величезні бегемоти

Ці тварини були набагато більші за своїх сучасних африканських побратимів, важили близько трьох тонн і були більш залежні від водного середовища.

Знайдений зуб Європейського бегемота / ©www.eurekalert.org

Четвертинний період і, зокрема, ранній плейстоцен відзначені серйозними кліматичними зрушеннями, про що свідчать знахідки ссавців. Особливо цікаво досліджувати ссавців на північно-західних околицях континентальної Європи. Літопис скам’янілої фауни може розповісти про кліматичні зрушення в цих місцях. Те, що на території Великобританії колись водилися гіпопотами, було відомо і раніше, проте ці знахідки датуються більш пізнім часом, ніж нинішня скам’янілість.

Її знайшли в Британській печері Вестбері в графстві Сомерсет, а потім вчені з Лестерського і Лондонського королівського університетів опублікували про неї статтю в Journal of Quaternary Science. Йдеться про великий зуб вимерлого гіпопотама Hippopotamus antiquus (Європейський бегемот), який бродив по цих землях в теплі періоди міжльодовиков’я.

Реконструкція Європейського бегемота / ©Getty images

Вага цієї тварини в середньому дорівнювала трьом тоннам, в той час, як сучасні самці африканських бегемотів в середньому важать близько 1600 кілограмів (хоча теж можуть досягати трьох тонн і навіть більше). А ще Британський гіпопотам більше залежав від водного середовища, ніж його Африканський побратим.

Аналіз показав, що вік зуба становить приблизно мільйон років. Таким чином, це перша скам’янілість бегемота з Великобританії, вік якого перевищує 750 тисяч років. Цей вид гіпопотамів, як вважають дослідники, жив на території нинішньої Англії від 1,1 до одного мільйона років тому. До слова, останки бегемотів такого ж датування знаходили в Німеччині, Франції та Нідерландах.

Схоже, в той період (якраз тоді, коли люди почали заселяти Європу) на цій території було тепло і водилася відповідна фауна. Але вчені мало знають про це, оскільки ерозія, викликана приходом і відходом льодовиків, а також поступове підняття суші знищили більшу частину відкладень того часу. Печера Вестбері — одне з небагатьох місць, що зберегли свідчення тих років.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button