Наука

Нова нанофібра швидко перетворює морську воду в питну

Корейські вчені знайшли швидкий спосіб очищення морської води від солі. Технологія може вирішити проблему нестачі води для 3 млрд жителів планети.

Корейські дослідники представили нову технологію, яка робить морську воду придатною для пиття за кілька хвилин. Вчені використовували процес мембранної дистиляції, який дозволив домогтися 99,9% очищення води від солі. Вони впевнені, що рішення полегшить кризу питної води, що посилюється зі зміною клімату. За даними ООН, понад 3 млрд людей у ??всьому світі страждають від нестачі води, а кількість прісної води, доступної для кожної людини, скоротилося на одну п’яту за 20 років.

У новому дослідженні докладно описується спосіб очищення морської води за допомогою мембрани з нановолокна як сольового фільтра. Хоча вчені раніше вже використовували мембранну дистиляцію, вони стикалися з проблемою, яка уповільнює процес. Якщо мембрана ставала надто вологою або заливалася водою, вона більше не могла відокремлювати сіль. Тому вченим доводилося чекати, поки мембрана висохне, або придумувати додаткові рішення, наприклад, використовувати повітря під тиском, щоб випустити з пір застрягла воду.

Щоб подолати цю проблему, корейська команда звернулася до нанотехнології, відомої як електроспіннінг – з її допомогою створили тривимірну мембрану. По суті, це дозволило створити фільтр з більш високою шорсткістю поверхні і більш низькою теплопровідністю, що допомогло опріснювати воду протягом місяця.

«Коаксіальна електросплетена мембрана з нановолокон має великий потенціал для очищення розчинів морської води. Вона придатна для застосування в дуже великих масштабах », – зазначили вчені.

Зараз основним методом очищення морської води є зворотний осмос на приблизно 20 тис. опріснювальних установок по всьому світу. Але для роботи цих установок потрібна величезна кількість електроенергії, крім того, в якості відходів утворюється концентрований розсіл, який зазвичай скидається назад в море.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button