Наука

Слабо оброблена їжа може полегшити захворювання на грип

Експерименти показали, що миші, які споживають глибоко перероблений корм, переносять грип набагато важче, ніж тварини, які отримували неперероблену їжу.

Photo by engin akyurt on Unsplash

Правильне харчування служить важливим фактором, що допомагає організму в боротьбі з інфекціями. При цьому важливі не тільки потрібні кількості калорій, пропорції поживних речовин, наявність вітамінів і мікроелементів, але і характер їжі. У нових експериментах миші, яких годували продуктами глибокого ступеня переробки, переносили зараження грипом набагато гірше, ніж тварини, яких тримали на слабо перероблених продуктах. Про це розповідається в статті австралійських вчених, опублікованій в журналі Cell Reports.

Карл Фенг (Carl Feng) і його колеги з Сіднейського університету експериментували з мишами, частина яких отримувала повноцінне харчування у вигляді рослинних зерен і волокон, а друга частина — корм ain93g, що містить збалансовані кількості всіх необхідних речовин у вигляді глибоко переробленого порошку. Цей корм широко використовують для лабораторних тварин, і миші в обох групах не демонстрували ніяких відмінностей в рівні метаболізму і стані здоров’я.

Однак зараження їх вірусом грипу А призвело до абсолютно різних результатів. Миші, які протягом трьох тижнів до хвороби харчувалися непереробленою їжею, вже через десять днів відновлювалися і починали набирати вагу. А ось миші, які той же термін харчувалися AIN93G, не тільки не відновлювалися, а й гинули. При цьому нормальна імунна відповідь на хворобу виникала у тварин в обох групах. Ключовою відмінністю виявилася температура тіла, яка у мишей на штучному кормі була істотно нижче. Крім того, вчені виявили у них ознаки ослабленого поглинання глюкози.

Гіпотермія у мишей пов’язана з інтерфероном гамма (IFNУ)- одним з сигнальних білків, які виробляють заражені клітини. Щоб упевнитися в його ролі, біологи провели нові експерименти з тваринами, позбавленими рецепторів IFNУ. І дійсно, навіть харчуючись кормом AIN93G, заражені грипом миші демонстрували таку ж температуру і відновлювалися тими ж темпами, що і гризуни, які отримували неперероблену їжу. Поки важко сказати, наскільки ці результати застосовні до людей, але безсумнівно, що під час хвороби слід приділяти пильну увагу правильному харчуванню.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments