Авто

Міста в Німеччині отримали право забороняти дизельні автомобілі

Влада усіх міст Німеччини з 27 лютого 2018 року мають право забороняти в’їзд дизельних машин.

Города в Германии получили право запрещать дизельные автомобили

Таке рішення оголосив Федеральний адміністративний суд у Лейпцизі.

Причиною рішення суду стало значне перевищення допустимої кількості двоокису азоту в повітрі понад 60 німецьких міст. Головним забруднювачем вважаються двигуни, що працюють на «важкому паливі».

Відтепер міста можуть приймати рішення про заборону дизельних авто на свій розсуд, без будь-яких погоджень з вищими державними органами влади. Першим це зробив Гамбург — з квітня там заборонений проїзд дизельним автомобілям двома найбільш завантаженими дорогами. У вересні цього року планує ввести аналогічну заборону і Штутгарт, де знаходяться штаб-квартири та частина виробничих потужностей таких компаній, як Porsche, Daimler AG, BOSCH.

Нововведенню більше радіють еко-активісти, які й подали справу у суд. Однак рішення обурює німецьких водіїв, з яких кожен третій експлуатує дизельний автомобіль. Крім того, на дизелі їздить комерційний транспорт, використовуваний для міських пасажирських перевезень. Враховуючи непрості наслідки, передбачається, що «дозвіл на заборону» дизельного транспорту буде уточнено, скажімо, за типами двигунів автомобілів чи роком їх випуску.

Заборона дизельних автомобілів в Німеччині може вплинути і на український авторинок, який поповниться дизельними автомобілями іноземної реєстрації. Очевидно, що німецькі автовласники будуть намагатися якомога швидше продати свої старі «заборонені» машини, не виключено, що і за значно зниженими цінами. В першу чергу європейські «автокоміси» поповнять німецькі дизельні авто ранніх років випуску, а вже звідти (оскільки підтримувати актуальну реєстрацію німецького автомобіля досить дорого, частка німецьких «блях» в Україні 19,8%), через «транзитних автовласників» у Польщі і Литві такі авто будуть потрапляти в Україні.

Кнопка «Наверх»
Закрыть