Фото

Місто бронзового віку з елітними гробницями знайшли на півночі Китаю (фото)

Вчені знайшли дев’ять гробниць в Чжайгоу, з яких сім належали місцевим лідерам, а дві інші — представникам місцевої знаті.

Таємниче походження древньої бронзового посуду, знайденої в частині північного Китаю, нарешті розкрили. Вчені проаналізували руїни міста бронзового віку в цьому районі.

Бронзову частину кінської колісниці виявили в одній з гробниць. Зображення надано: Академія археології Шеньсі

Раніше вчені знайшли давній бронзовий посуд, але його походження було невідомо. Тепер археологи виявили сотні інших цікавих артефактів на археологічному пам’ятнику Чжайгоу, приблизно в 110 км на південь від сучасного міста Юйлінь в провінції Шеньсі. Серед них — бронзові посудини для пиття, розписну кераміку, прикраси, інкрустовані бірюзовими і різьбленими шматочками нефриту. Всім — більше 3 000 років, їх зробили за часів династії Шан, яка правила північним Китаєм приблизно з 1 600 року до н. ери по 1 046 рік до нашої ери.

«В минулому, ми знайшли кілька гробниць і великомасштабних споруд в цьому районі, але на цей раз вони розкрили повна картина поселення», — пояснили археологи.

Вони вже знайшли дев’ять гробниць в Чжайгоу, з яких сім належали місцевим лідерам, а дві інші — представникам місцевої знаті.

Бронзова фігурка птаха, інкрустована шматочками бірюзи. Зображення надано: Академія археології Шеньсі

Тепер з’ясувалося, що центр міста бронзового віку стародавні люди побудували з «протаранної землі» — при такій технології вологий грунт ущільнюють всередині каркаса. Крім того, в місті виявили будівлі з різними функціями, включаючи ремісничі майстерні з гончарними печами.

Експерти на прес-конференції заявили, що руїни Чжайгоу, можливо, колись були столицею окремої держави.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button