Екологія

Названо найбільш небезпечні забруднювачі повітря в містах

Найбільший внесок в смертність від забруднення повітря вносять транспорт і викиди домогосподарств, прийшли до висновку вчені з Інституту глобального здоров’я в Барселоні. Вони проаналізували дані для 857 європейських міст. Дослідження опубліковано в журналі The Lancet Public Health.

Air Pollution Фото Від Michael McCloskey / 500px

Група вчених провела оцінку впливу різних джерел на смертність від забруднення повітря. Дослідники аналізували походження найдрібніших частинок пилу (PM2.5) і діоксиду азоту (NO2). Вони вважаються найбільш небезпечними компонентами повітря в містах.

Згідно з дослідженням, найбільшу роль в смертність від найдрібніших частинок пилу внесли викиди домогосподарств: їх внесок склав близько 22,7%, іншими важливими забруднювачами були названі промисловість і транспорт. Як вважають дослідники, основна причина високих викидів забруднюючих речовин домогосподарствами — спалювання біомаси та вугілля для опалення.

Підвищення цін на викопне паливо і кліматична політика привели до зростання використання біопалива. Але його натуральне походження не скасовує шкоди для здоров’я при спалюванні, – говорить Саша Хоменко, одна із співавторів дослідження

Вплив різних джерел дрібнодисперсних частинок на смертність. Зображення: ISGlobal

Ще одним досліджуваним компонентом був діоксид азоту — отруйний газ рудого кольору. Найбільший внесок в його викиди внесли транспорт, промисловість і енергетика. При цьому з’ясувалося, що вихлопні гази вплинули практично на половину смертей, пов’язаних з присутністю в повітрі діоксиду азоту.

Вплив різних джерел діоксиду азоту на смертність. Зображення: ISGlobal

Оцінка проводилася на основі даних метеорологічного і хімічного моделювання з використанням програми SHERPA. Цей інструмент дозволяє побачити, як змінюються концентрації забруднюючих речовин при скороченні викидів в тих чи інших місцях.

Відомості про найбільш небезпечні джерела забруднення повітря допоможуть більш грамотно планувати заходи щодо скорочення викидів. З урахуванням триваючого зростання міст це питання як і раніше залишається актуальним.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button