Фото

Зонд New Horizons прислав фотографії незвичайної карликової планети

Камери зонда New Horizons отримали фотографії незвичайної карликової планети Квавор, що “переслідувала” космічний апарат кілька днів, рухаючись майже паралельно йому, повідомляє НАСА.

949884e1d8037f4ed5375862371ce6d3
Карликова планета Квавор (50000 Quaoar) була відкрита в 2002 році відомими “мисливцями за планетами” Скоттом Шепардом і Чад Трухілйьо. За своїм виглядом і властивостями вона нагадує типовий об’єкт пояса Койпера – Квавор, який приблизно в два рази менше Плутона, так само, як і він, складається переважно з льоду і заморожених газів, і обертається навколо Сонця по майже круговій траєкторії.

Квавор робить один оборот навколо Сонця за 284 роки, віддаляючись в найдальшій точці своєї орбіти приблизно в 45 разів далі, ніж Земля відходить від світила. У цієї карликової планети, як показали знімки з орбітального телескопа “Хаббл”, є невеликий супутник, Вейвот, чий діаметр складає приблизно 74 кілометри.

На цьому тижні New Horizons передав перші відносно чіткі фотографії цього об’єкта, отримані його камерою LORRI в момент максимального зближення з Квавором, що сталося в середині липня цього року. Протягом декількох днів карликова планета “переслідувала” зонд, рухаючись по схожій траєкторії в бік околиць Сонячної системи.

Завдяки такому “переслідуванню”, камери і інструменти New Horizons змогли спостерігати за цим об’єктом тривалий час, і отримати безліч фотографій Квавора, освітленого Сонцем. В момент отримання цих знімків планета перебувала на відстані в 2,1 мільярда кілометрів від зонда, і в 6,4 мільярдів кілометрів від Сонця.

Ці знімки, на відміну від фотографій “Хаббла”, були отримані з іншого ракурсу, що дозволить, як сподіваються вчені, уточнити форму цього об’єкта і розкрити його найважливіші властивості, в тому числі його відбивну здатність, необхідну для точного обчислення діаметру і маси Квавора.


У жовтні та на початку листопада минулого року, після передачі найбыльш цікавих знімків Плутона, його супутників і важливих наукових даних, зонд New Horizons зробив серію з чотирьох циклів розгону і маневрів. Вони дозволять апарату зустрітися в січні 2019 року з койперовським об’єктом 2014 MU69.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button