Технології

Місто майбутнього в Саудівській Аравії: неземна розкіш і тотальний контроль

Наслідний принц Саудівської Аравії планує звести в пісках футуристичне місто майбутнього, в якому передові технології будуть поєднуватися з постійним наглядом за всіма і кожним.

Згідно з конфіденційними документами планування, вивченими редакцією The Wall Street Journal, у місті-державі Neom на території Саудівської Аравії будуть покоївки-роботи, летючі таксі і піски, які світяться в темряві. Штучний місяць буде освітлювати небо кожну ніч, а острів у стилі «Парку Юрського періоду» дозволить відвідувачам спостерігати за роботами-динозаврами.

Але разом з цим на більш ніж 2300 сторінках планових документів, які потрапили в поле зору WSJ, також описані куди менш райдужні плани. Там і насильницьке переселення місцевого населення, і створення клінік по редагуванню генів людини і, зрозуміло, тотальний державний контроль. Судячи з усього, техномісто майбутнього буде найбільше нагадувати антиутопію Оруелла.

З 2017 року наслідний принц Саудівської Аравії Мохаммед бен Салман працює з командами консультантів, щоб перетворити своє бачення міста в проєкт з бюджетом в 500 мільярдів доларів. Місто передбачається звести на нинішньому безплідному північно-західному куточку Саудівської Аравії. Втім, пустелі там не буде — принц планує використовувати технологію «посіву хмар», щоб викликати дощ, змінити ґрунт більш родючим і дозволити вирощувати свіжі фрукти і злаки — це має зробити їх більш доступними для населення.

Втім, ті, кому фермерські ринки не цікаві, завжди зможуть пообідати в ресторанах, відзначених зірками Мішлен. Що ж стосується інших цікавих особливостей міста майбутнього, то, згідно WSJ, в плані школи з вчителями-голограмами, вакансії з найвищими зарплатами на планеті і піском, який світиться в темряві — просто тому, що так хоче сам спадкоємний принц.

Виконавчий директор Neom Надмі аль-Наср розповів в інтерв’ю, що «Neom складається з речей, які орієнтовані на майбутнє. Якщо мова йде про технології — то тільки про передові. Причому настільки, що деякі ще знаходяться в розробці, а деякі і зовсім існують лише на папері».

Дивно, але при всій своїй технологічній досконалості місто майбутнього дивно нагадує тоталітарний мегаполіс. Всередині нього «буде постійно здійснюватися спостереження за громадянами, а комп’ютер зможе повідомляти правоохоронні органи про злочини без необхідності живого стеження за населенням». Це означає, що куди б ви не пішли — на пляж, в ресторан або в бізнес-центр — камери, розставлені на кожному розі, а також безпілотники з системою розпізнавання осіб завжди підкажуть, де вас шукати.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button