Гумор

Білих роботів вчені порахували «расистськими»

Новозеландські дослідники прийшли до висновку, що проблеми расизму актуальні навіть у тому випадку, якщо ми говоримо про робототехніку.

Наука буває корисною, дивною, смішною, а деколи… словом, вона різноманітна. В черговий раз це підтвердили вчені з новозеландської дослідницької організації Human Interface Technology Laboratory (HIT Lab NZ), які розглянули, як расові забобони можуть впливати на робототехніку. Свої висновки вони представили на сайті Університету Кентербері, а короткий огляд опублікувало CNN.

На думку авторів, сьогодні білих роботів більше, ніж повинно бути. Ви бачили їх в таких фільмах, як «Я, Робот» з Уїллом Смітом і «ВАЛЛ-І» (у цьому випадку мова йде про робота на ім’я «Єва»). Реальні приклади містять таких роботів, як Honda Asimo, UBTECH Walker, робот «Атлас» від Boston Dynamics і навіть Valkyrie від космічного відомства США. Всі вони зроблені з білого матеріалу. А деякі антропоморфні роботи створені за образом і подобою білих знаменитостей, наприклад Одрі Хепберн або Скарлетт Йоханссон.

Новозеландські вчені вважають, що ми сприймаємо роботів, схожих на людину, як людей, тому застосовуємо до них расові стереотипи.

Було виявлено, що кольори викликають свого роду «сигнали», які визначають, як люди будуть поводитися стосовно роботів. В рамках проведеного експерименту учасники повинні були стріляти, коли вони бачили об’єкт, що представляє загрозу: при цьому загроза могла бути помилковою (неозброєний об’єкт). Як виявилося, люди частіше стріляли в неозброєних чорних роботів, ніж у неозброєних білих.

В рамах другого дослідження команда HIT Lab NZ додала світло-коричневих роботів, виявивши, що по мірі того, як вони розширювали расову розмаїтість, стереотипи учасників експерименту зникав. На думку вчених, це «означає, що диверсифікація роботів може призвести до зниження расової упередженості стосовно них».

Примітно, що самі дослідники, схоже, сприймають отримані результати цілком серйозно і радять створювати якомога менше білих роботів.

«Дивно бачити, як люди, які раніше не спілкувалися з роботами, виявляють до них расові стереотипи», — розповів провідний автор роботи Крістоф Бартнек (Christoph Bartneck).
«Якщо припустити, що роботи будуть виступати в якості вчителів, друзів або опікунів, то це стане серйозною проблемою, якщо всі ці ролі будуть зайняті тільки білими роботами», — йдеться в дослідженні.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button