Людина

Вчені: Результат від фізичних навантажень можна досягти навіть у літньому віці

Згідно з новим дослідженням, проведеним в Університеті Бірмінгема, літні люди, які ніколи не брали участь у програмах тривалих вправ, мають таку ж здатність нарощувати м’язову масу, як і висококваліфіковані майстри-спортсмени того ж віку. Результати експерименту опубліковані в науковому журналі Frontiers in Physiology.

Дослідження показують, що навіть ті, хто зовсім не звик до фізичних вправ, можуть оздоровитися за допомогою силових тренувань. Експеримент провели вчені зі Школи спорту і фізичних вправ Університету Бірмінгема, порівнявши здатність нарощувати м’язи у двох групах літніх чоловіків. Перша група була класифікована як “спортсмени” добровольці у віці 70-80 років, які активно займалися спортом протягом усього життя і часто брали участь у змаганнях. У другій групі були здорові люди того ж віку, які ніколи не брали участь у програмах структурованих вправ. Дослідники провели біопсію м’язів у учасників протягом 48 годин безпосередньо перед вправою і відразу після неї.

Очікувалося, що майстри-атлети будуть мати підвищену здатність нарощувати м’язи через їх високий рівень фізичної підготовки, але результати показали, що обидві групи мали однакову відповідь на спорт. Медики відзначили, що тренування в будь-якому випадку допоможуть відстрочити м’язову слабкість і поліпшать здоров’я.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button