Всесвіт

МКС вирішили оснастити лазерною гарматою для знищення космічного сміття

Міжнародна космічна станція (МКС) може отримати лазерну гармату для знищення космічного сміття. В кінцевому підсумку це могло б послужити основою для розробки ефективної стратегії захисту навколоземної орбіти від антропогенних забруднень, повідомляє Discovery News.

9a26a1a101c0b805ac906a76a0b1d846

Для виявлення космічного сміття вчені пропонують використовувати телескоп, спроектований раніше для виявлення з борту МКС космічних променів. Як відзначають фахівці, обстріл чужорідних частинок, потенційно небезпечних для орбітальної станції, може виявитися ефективних способом її захисту від космічного сміття.

[ads2] Для моніторингу космічного сміття вчені вирішили використовувати інструмент Extreme Universe Space Observatory (EUSO) — обсерваторію, яку в 2017 році, як очікується, встановлять на японському модулі станції. Лазерна гармата, яка буде збивати космічне сміття, поки знаходиться в стадії розробки.

Очікується, що ультрафіолетовий лазер буде генерувати близько десяти тисяч імпульсів в секунду. Це дозволить розігрівати частинки сміття на відстані ста кілометрів, після чого в результаті реактивного випаровування вони будуть спрямовані у бік Землі, в атмосфері якої згорять.

Читайте також: 

Для перевірки працездатності системи вчені зібралися відправити на МКС її малопотужну копію. Вчені оцінили, що на навколоземній орбіті знаходиться близько трьох тисяч тонн космічного сміття — занедбаних супутників, елементів ракет і розгінних блоків, продуктів їх зіткнень та інших фрагментів космічних апаратів.

Ці елементи можуть рухатися на навколоземній орбіті зі швидкістю до 36 тисяч кілометрів на годину і легко ушкоджують обшивку космічних апаратів. Більшість космічних апаратів витримують удари частинок при їх лінійних розмірах до одного сантиметра. В разі зіткнення з іншим сміттям небезпека зростає. Особливо це стосується частинок розмірами від одного до десяти сантиметрів, які важко виявити.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button