Всесвіт

Астрономи перетворили світло зірки-цефеїди в звук: дивовижний експеримент (відео)

Тепер ви можете слухати звуки простору навколо однієї з найефектніших зірок Чумацького Шляху

RS Puppis, змінна зірка-цефеїда, що знаходиться на відстані близько 6500 світлових років, була перетворена в чистий звук в рамках науково-дослідного проекту SYSTEM Sounds. Вчені взяли зображення зірки, зроблене «Хабблом”, і перетворили світло в звук, призначивши висоту тону напрямку від центру зображення, а гучність — яскравості світлового випромінювання.

NASA, ESA, and the Hubble Heritage Team (STScI/AURA)-Hubble/Europe Collaboration)

На записі можна почути, що більш високих тонів звук досягає у верхній частині зображення, а більш низьких — в нижній частині; ліва і права сторони будуть відтворюватися у відповідних динаміках, якщо вам доступний об’ємний звук. Коли коло наближається до яскравої зірки в центрі, звук стає голоснішим, закінчуючись єдиним зближенням:

Для чого озвучувати космос?

По-перше, перетворення візуальних даних у слухові робить їх більш доступними для людей з обмеженим зором або сліпих. Це також може полегшити розуміння складних концепцій, пропонуючи нову, простішу перспективу.

Воно також може виявити деталі в даних, які можуть бути упущені з уваги в вихідній формі, показуючи закономірності, більш слабкі сигнали або інформацію, яка була б втрачена в загальному інформаційному шумі. Для чогось на зразок змінної зірки цефеїди це було б потужним інструментом, оскільки вони є одними з найкорисніших зірок у галактиці.

Ці зірки регулярно змінюють яскравість; для Rs Puppis цей період становить близько шести тижнів. Багато зірок різняться за яскравістю, але для змінних цефеїд існує відомий і чіткий зв’язок між яскравістю зірки та її періодичністю.

Отже, як тільки у вас є проміжок часу для змінної цефеїди, ви можете точно визначити, наскільки вона яскрава за своєю природою — не наскільки яскравою вона здається нам на Землі, а скільки світла вона насправді випромінює. І, знаючи її точну яскравість, можна не менш точно визначити відстань від неї до нашої планети. Це означає, що ми можемо використовувати змінні цефеїди як маяки, завдяки яким можна зручно вимірювати відстань у цілій галактиці.

RS Puppis, найяскравіша змінна цефеїду із середньою яскравістю в 15 000 разів більшою, ніж Сонце, оточена хмарою пилу. Коли зірка стає яскравішою, вона посилає в пил яскравіший спалах світла. Це світло відбивається від пилу, створюючи світлове відлуння; в результаті, навколо неї формуються красиві сріблясті кільця. Вивчаючи ці кільця, вчені можуть зрозуміти пил та його властивості, що може розповісти нам більше про речовину, яка заповнює простір між зірками.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button