Всесвіт

Моделювання клімату Марса показало непридатність його стародавніх морів для життя

Моделювання клімату Марса показало непридатність його стародавніх морів для життя — принаймні, в тому вигляді, в якому воно існує на Землі. Дослідження вчених з Південно-західного дослідницького інституту в журналі Nature Astronomy.

На сучасному Марсі, де переважають низькі температури, крапля води миттєво замерзає або випаровується. При додаванні солі розчин буде випаровуватися повільніше — завдяки цьому сіль зустрічається по всьому Марса і утворює розсоли, замерзлі складники з невеликим вмістом води.

Моделирование климата Марса показало непригодность его древних морей для жизни

Дослідники припустили, що в цих розсолах можуть перебувати живі організми. Щоб перевірити цю гіпотезу, вони склали модель на основі даних про марсіанський клімат, зібраних в ході космічних і наземних спостережень.

Головним завданням моделі було визначити, наскільки розсоли насичені водою — основним компонентом для наявності в них життя. Робота показала, що деякі розсоли насичені водою приблизно на 40%, — однак такий показник є сезонним і тримається тільки протягом 2% марсіанського року. В інший час вміст рідкої води в розсолах близький до нуля.

Стабільні розсоли, згідно з дослідженням учених, можуть утворюватися і екватора до високих широт на поверхні Марса і зберігатися протягом шести годин в день — але тільки в ті 2% року, коли температура повітря піднімається трохи вище середньої. При цьому температура розсолів залишається нижче критичної позначки для існування життя.

Ці дані показують, що життя в марсіанських розсолах не може існувати у звичному розумінні, йдеться в дослідженні.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button