Всесвіт

“Оріон” почав перше зближення з Місяцем. Подивіться, як це виглядає (фото+відео)

Космічний корабель “Оріон” місячної місії “Артеміда”, запущений минулого тижня, досяг Місяця. Апарат пройде на мінімальній відстані від природного супутника Землі. Пряму трансляцію веде НАСА.

У точці максимального зближення “Оріон” пролетить на відстані близько 130 км від поверхні Місяця. Цей гравітаційний маневр дозволить кораблю отримати розгін, необхідний для здійснення польоту на зворотну сторони супутника. За планом НАСА, він повинен піти ще на 64 тис.км. При цьому загальна відстань від Землі складе понад 450 тис. км. Це далі, ніж коли-небудь літав корабель, який може пілотувати людина.

Раніше NASA опублікувало кілька селфі, зроблених камерами, встановленими на сонячних панелях корабля. Серед них, знімок на тлі Землі і селфі у відкритому космосі.

Знімки з корабля “Оріон”. Зображення: NASA

Під час проходу на зворотному боці Місяця зв’язок із супутником на деякий час загубиться, але глядачі зможуть стежити за передбачуваним місцем розташування корабля на спеціальному сайті, створеному НАСА.

Нагадаємо, місія “Артеміда” – це спроба НАСА повернутися на Місяць після завершення проекту “Аполлон”. Якщо під час поточного польоту все пройде штатно, вже через рік американське космічне агентство планує відправити за тим же маршрутом пілотовану місію. А “Артеміда-3” повинна стати першою після довгої перерви місією, яка здійснить посадку на супутнику Землі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments