Всесвіт

Телескоп “Джеймс Вебб” заглянув у “колиску Сонячної системи” (фото)

На новому знімку видно безліч зірок на різних стадіях формування всередині туманності Оріона.

Міжнародна група дослідників представила знімки туманності Оріона, отримані космічним телескопом “Джеймс Вебб”. Деталізовані зображення дозволяють детально розглянути процеси формування зірок і планетних систем.

Масивні молоді зірки випромінюють велику кількість ультрафіолетового випромінювання прямо в природну газопилову хмару, яка все ще їх оточує. Це змінює фізичну форму і хімічний склад навколишнього середовища, пояснюють вчені. Деталізовані зображення дозволять краще зрозуміти, як масивні зірки трансформують газопилову хмару, в якій народжуються.

Туманність Оріона. Зображення: NASA, ESA, CSA, PDRs4All ERS Team; S. Fuenmayor

Області туманності Оріона схожі на “колиску Сонячної системи”, з якої сформувалися наша зірка і її планети близько 4,5 млрд років тому, додають автори дослідження. Спостереження за подібним середовищем дозволять за аналогією зрозуміти, як проходила планетарна еволюція в нашій системі.

Області зореутворення в подібних туманностях складно спостерігати у видимому світлі, оскільки всі деталі ховаються у великій кількості зоряного пилу. Але телескоп “Джеймс Вебб” може спостерігати випромінювання в інфрачервоному спектрі, що відкриває пилову завісу. Вивчаючи ці зображення, можна зрозуміти, які процеси відбуваються всередині туманності.

Деталізовані ділянки зображення. Молода зірка всередині глобули (зверху ліворуч), яскрава зірка Оріон A (знизу ліворуч), зірка з протопланетним диском всередині кокона (зверху праворуч), нитки молекулярного газу (знизу праворуч). Зображення: NASA, ESA, CSA, PDRs4All ERS Team; S. Fuenmayor & O. Bern.

Вченим тільки належить детально проаналізувати зібрані дані, але вже видно, що телескоп зробив безліч цікавих спостережень. Наприклад, на знімках можна розрізнити зірку з протопланетним диском всередині кокона з пилу і газу, молоду зірку всередині глобули, яка тільки закінчила колапсувати і починає світитися, і нитки молекулярного газу, які можуть сформувати майбутні зірки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments