Всесвіт

Чорні діри знищують тисячі зірок, щоб рости і набирати масу (відео)

У деяких найбільш густонаселених частинах Всесвіту чорні діри можуть розривати тисячі зірок на частини, щоб використовувати їх останки для збільшення ваги.

Раніше астрономи ніколи не спостерігали, щоб чорні діри руйнували зірки в таких кількостях. Тепер вчені знайшли можливе пояснення того, як чорні діри дуже швидко з маленьких розмірів досягають середніх.

Автори нової роботи провели детальні дослідження двох різних класів чорних дір. Перший – чорні діри зоряної маси, які зазвичай важать в 5-30 разів більше сонця. Другий – надмасивні чорні діри, які знаходяться в центрі більшості великих галактик і важать мільйони або навіть мільярди сонячних мас. Останнім часом також з’явилися докази існування проміжного класу – чорних дір середньої маси.

“Коли зірки розташовані так близько одна до одної в надзвичайно щільних скупченнях, то їх легко можуть почати поглинати чорні діри середньої маси. І схоже, що чим щільніше зоряне скупчення, тим більша ймовірність того, що воно містить зростаючу чорну діру”, -говорить Вів’єн Балдассар, співробітник Університету штату Вашингтон в Пуллман

Автори висунули гіпотезу, що якщо щільність зірок в скупченні перевищує порогове значення, то чорна діра зоряної маси, яка знаходиться в центрі цього скупчення, буде швидко рости.

Дослідники вивчили скупчення і прийшли до висновку, що ті, щільність яких перевищувала поріг, мали приблизно у два рази більше шансів містити зростаючу чорну діру. У порівнянні з тими, щільність яких була нижче порога. Поріг щільності залежить також від того, наскільки швидко рухаються зірки в скупченнях.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button