Всесвіт

Можливо, на Марсі ще була вода, коли на Землі ходили стародавні люди

На поверхні Марса могла бути рідка вода ще 400 000 років тому, свідчать дані китайського марсохода Zhurong.

Дані китайського марсохода Zhurong припускають, що на Марсі були сніг і іній всього 400 000 років тому.

Дослідники використовували три інструменти корабля для відбору проб піщаних дюн в Рівнині Утопія, низинній області в північній півкулі планети. Дослідники вважають, що в виразних солоних тріщинах цього регіону вони виявили сліди води. При цьому, вони з’явилися набагато пізніше, ніж ті, які знаходили раніше.

«Селфі» марсохода і його посадкового модуля, зняте розгорнутою віддаленою камерою. Зображення надано CNSA / PEC

«Ми прийшли до висновку, що ці характеристики поверхні дюн пов’язані з присутністю рідкої солоної води в минулому. Вона з’явилася в результаті танення інею або снігу, який падав поверхні дюн»,пояснює Цинь Сяогуан, геофізик Китайської академії наук і першого автора нового дослідження. Результати опубліковані в журналі Science Advances.

Вчені шукали воду на Марсі з кінця 1800-х років. Відтоді дані різних зондів, марсоходів і спектроскопічних інструментів показали, що невелика кількість замерзлої води існує на поверхні Марса в його полярних крижаних шапках і всередині кратерів. Інша частина планети, як вважають дослідники, висохла мільярди років тому.

(а) Топографічна контурна карта околиць, де знайшли особливості рельєфу. (b) Фотографія MSCam з висоти пташиного польоту, що показує полосоподібний слід і, ймовірно, просочений водою 9в минулому фрагментований блок грунту. (с) Збільшене фото, що показує багатокутні тріщини і яскраві багатокутні гребені. (d) Збільшене фото, що показує круглу область з полосоподібним слідом як частина. (e) Тривимірне зображення NaTeCam міждюнної депресії між двома темними поздовжніми дюнами. (f) Поперечний переріз дюни за профілем білої пунктирною лінії на (e). Зображення надано IGGCAS

Але автори нового дослідження можуть спростувати це уявлення. Вони визначили, що візерунки гребенів і тріщин на Рівнині Утопія, швидше за все, з’явилися в результаті танення снігу або інею. Більш того, грунтуючись на швидкості вивітрювання і утворення кратерів на поверхні Марса, дослідники заявили, що ці особливості сформувалися від 1,4 млн до 400 000 років тому. Для порівняння: вважається, що перші сучасні люди (лат. Homo sapiens sapiens) з’явилися близько 300 000 років тому. А, значить, наші ранні предки, такі як Homo erectus, могли ходити по Землі, поки на Марсі текла вода. Нагадаємо, передбачається, що вони з’явилися в Східній Африці 2 млн років тому.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button