Поради

Можна класти ламінат на лінолеум?

В процесі ремонту у непрофесійних будівельників може виникати багато питань, в тому числі і щодо заміни підлогового покриття. Так, часто при проведенні ремонтно-будівельних робіт гостро стоїть питання, чи обов’язково демонтувати старе покриття і можна покласти ламінат на старий лінолеум. Відповідь на це питання, а також тонкощі монтажу ламінату на колишнє покриття ви дізнаєтеся, прочитавши цю статтю.

01-07-15-foto-600x400-1

Можна стелити ламінат на лінолеум?

В житті інколи виникають ті чи інші ситуації, коли приходить час замінити підлогове покриття. І якщо раніше ним був лінолеум, який непогано зберігся, але набрид чи з’явилася потреба в його заміні, ламінат можна класти поверх нього. Звичайно, потрібно дотримати ряд умов і перевірити відповідність старого покриття тим вимогам, що ставляться перед основою для ламінату.

[ads2] Вимоги до лінолеуму перед укладанням ламінату:

  • цілісність покриття – старе лінолеумне покриття повинно бути без тріщин, здуття, рваних ділянок;
  • вологість під лінолеумом повинна відповідати загальній вологості в приміщенні;
  • сам лінолеум перед укладанням ламіната повинен бути добре вимитий від бруду і пилу і висушений;
  • підлога повинна бути рівною, максимум, дозволяється перепад 2 мм;
  • лінолеум з м’якою підкладкою призводить до просідання і деформації ламінату, так що на м’який лінолеум класти ламінат не можна;
  • занадто старий лінолеум, який незабаром може роздутися, не підходить в якості підкладки під ламінат.

Потрібна підкладка перед укладанням ламіната на лінолеум?

Відповідаючи на питання, чи можна класти ламінат на лінолеум, потрібно обов’язково згадати про попередні монтажі підклади. Вона являє собою тонкий (до 3 мм) шар пенополістера, спіненого поліетилену або пробки. Підкладка призначена для амортизації, волого – і теплоізоляції, тому вона необхідна.

Технічні особливості монтажу ламінату на лінолеум

Монтаж покриття починають від вікна перпендикулярно йому. Тоді світло буде падати таким чином, щоб шви між смугами ламінату були непомітні. Починають настил ламінату з двох дощок в першому ряду, при цьому залишаючи 10 мм зазору (з допомогою розпірних клинів). Це забезпечує рухливість покриття і називається деформаційним. При зміні вологості і температури ламінатна підлога може «гуляти», і такий зазор збереже зовнішній вигляд покриття незмінним.

Кладучи ламінат на лінолеум, важливо в першому і другому ряду чути клацання від входження ламелей в пази. Це свідчить про щільне прилягання рядів між собою. Оскільки саме вони є базовими, то їх ідеальне стикування вкрай важливе.

Далі робота триває укладанням ламінату замком на себе – це прискорить і полегшить процес зчеплення. Остання панель укладається за допомогою струбцини, що допоможе їй залишитися в нерухомому стані.

Закінчується процес монтажем плінтуса, що необхідно для перешкоджання потраплянню вологи пилу і бруду у зазор між стіною і ламінатом.

Ламінат на лінолеум – мінуси

Недоліки укладання ламінату на лінолеум пов’язані з неправильною технологією і недотриманням вище описаних умов і вимог. Так, при наявності нерівностей, здуття і пошкодження цілісності лінолеума, ламінат з часом деформується і втратить не тільки естетичну привабливість, але і функціональність.

Якщо укладання проводиться на вологий лінолеум, то дошки ламінату з часом від цього зіпсуються і деформуються.

Укладання ламінату без додаткового шару підкладки призведе до того, що відсутність амортизації в кінцевому підсумку позначиться на цілісності підлогового покриття.

Натхнення: womanadvice.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button