Поради

Вініловий ламінат – недоліки

Всі вінілові підлогові покриття до недавнього часу асоціювалися у нас виключно з лінолеумом. Однак відносно новим матеріалом є вініловий ламінат, спочатку більш відомий як вінілова ламінована плитка. ПВХ для виготовлення підлогового покриття на Заході застосовується вже майже півстоліття, у нас же свій повноцінний розвиток отримав в 2008 році, так що не дивно, що переважна кількість виробів має іноземне походження.

Ті чи інші позитивні характеристики зробили вінілове підлогове покриття популярним. Проте є і друга сторона медалі – вініловий ламінат має свої недоліки, які при його використання в будинку рано чи пізно стають замітні і з якими потрібно рахуватися.

Мінуси вінілового ламінату

Поряд з плюсами вінілового ламінату, такими як низька вартість і міцність, є недоліки, пов’язані безпосередньо з матеріалом виготовлення. І одним з найбільш істотних можна назвати негативний екологічний вплив на навколишнє середовище в приміщенні і в природі в цілому.

[ads2] Так звані ЛОР (леткі органічні речовини) – хімічні речовини, які використовуються в процесі виготовлення підлогового покриття з вінілу, в процесі експлуатації виділяють токсичні гази. Це призводить до розвитку різних захворювань – респіраторних, офтальмологічних. Але особливо уважними треба бути тим, хто страждає на астму – ЛОР можуть викликати напади. З часом кількість шкідливих речовин, що випаровується, зменшується, але на ранній стадії дегазація значна.

Ще один мінус самоклеючого вінілового ламінату – необхідність мати ідеально рівну підлогу в якості робочої поверхні при установці вінілової підлоги. Навіть найдрібніші нерівності будуть відчутні під ним, а згодом у цих місцях відбудеться пошкодження вінілу – розриви і різні дефекти і ознаки зносу.

Інша проблема – це абсолютна нерозкладенність матеріалу. Зношений ламінат з часом неминуче опиняється на звалищі, оскільки переробкою їх практично ніхто не займається. І оскільки біологічне розкладання його неможливо, тобто природним шляхом він не руйнується, відбувається його накопичення і спостерігається негативний вплив на навколишнє природне середовище. Сюди ж можна додати і те, що в процесі виробництва такого ламінату використовуються не відновлювані природні ресурси, такі як природний газ та нафта.

До чисто експлуатаційних недоліків можна віднести те, що при взаємодії з гумовими килимками або підборами з гумовими набійками на ламінаті залишаються плями внаслідок хімічної реакції. Ці плями і знебарвлені ділянки неможливо видалити.

Також вінілове покриття, особливо низької якості, схильне до розривів та дефектів, які неможливо відполірувати або приховати іншим способом. Так що залишається тільки зняти його і покласти нове, що нераціонально.

Також низькоякісний вініловий ламінат часто з віком жовтіє і змінює колір, що пов’язано з кількома чинниками: сонячне вплив, накопичена під шаром воску бруд. Більш дорогі аналоги стійкі до таких впливів.

Висока пожежонебезпека і токсичність – ще один незаперечний мінус вінілового ламінату. Якщо в приміщенні трапиться пожежа, підлогу загориться, і стане виділяти високотоксичні речовини. У зв’язку з цим таке покриття вкрай не рекомендується використовувати для підлоги в кухні та інші приміщення з високою небезпекою загоряння.

Всі ці фактори і наведені аргументи неодмінно потрібно приймати до уваги при виборі підлогового покриття.

 

 

Виниловый ламинат - недостатки

Виниловый ламинат - недостатки

Виниловый ламинат - недостатки

Виниловый ламинат - недостатки

Виниловый ламинат - недостатки

Виниловый ламинат - недостатки

Виниловый ламинат - недостатки

Натхнення: womanadvice.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button