Людина

Молочний або гіркий: вчені дізналися, як колір впливає на наше очікування смаку

Вчені з Бразилії провели цікаве дослідження, яке показало, як колір асоціюється з нашими смаковими очікуваннями. В рамках роботи понад 400 осіб оцінювали обгортки від шоколаду, розповідаючи про свої очікування від нього.

Unsplash

Розуміння того, як колір впливає на наше сприйняття їжі, може допомогти скласти більш грамотну дієту.

Дослідники попросили 420 людей з Франції та Бразилії (у віці від 18 до 60 років) «передбачити» смак шоколаду, який був представлений перед ними в упаковках різного кольору. Учасників експерименту попросили оцінити очікувані властивості шоколаду за дев’ятибальною шкалою (залежно від того, наскільки гірким або солодким він може бути).

Як виявилося, чорне пакування завжди говорило учасникам про те, що шоколад буде гірким. А ось жовтий і рожевий кольори вказували на м’якість і солодкість смаку плитки. Цікаво, що учасникам найбільше подобається молочний шоколад, упакований в чорний папір, ніж молочний у світлій обгортці.

“Дослідження показали, що не тільки колір самого продукту, але і кольори посуду, пакування і навколишнього середовища можуть впливати на очікування і сприйняття їжі або напою», — розповідають автори роботи. «Це відбувається тому, що коли споживачі бачать продукт, наприклад плитку шоколаду, їх мозок шукає сигнали, що відповідають попередньому досвіду, і намагається передбачити, що це таке і які його характеристики».

Зараз вчені хочуть продовжити свої дослідження, через те, що вони впевнені, що ці знання дозволяють зрозуміти, як промислові підприємства і дизайнери упаковки можуть використовувати колір для впливу на очікування споживачів.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button