Людина

Сонце може допомогти людям жити до глибокої старості

Перебування на сонці може не тільки подарувати гарний настрій і бронзовий загар, але також може допомогти вам жити довше. Нове дослідження шведських учених з Каролінського інституту в Стокгольмі показало, що, незважаючи на підвищений ризик розвитку раку шкіри, люди, які регулярно перебувають на сонці, рідше вмирають молодими, ніж ті, хто воліє залишатися в тіні.

ad6fcaebe26fc9750eab2b8efb267387

Фахівці проаналізували дані майже 30000 жінок, чиє здоров’я відстежувалася протягом двох десятиліть. Результати показали, що жінки, які регулярно ніжилися під променями сонця, мали менше шансів померти від хвороб серця та інших захворювань, крім раку. Згідно з отриманими даними, любительки сонячних ванн в два рази частіше були живі 20 років потому, ніж ті, хто активно уникав сонця.

Імовірно, даний ефект пов’язаний з тим, що перебування на сонці знижує артеріальний тиск. Інша теорія полягає в тому, що за рахунок підвищення рівня вітаміну D сонячні промені допомагають захистити організм від цілого ряду захворювань, включаючи діабет і остеопороз. Сонце також може знизити рівень стресу, збільшуючи кількість ендорфінів в організмі і покращуючи настрій.

Експерти попереджають, що перебування на сонці, незважаючи на деякі переваги, як і раніше підвищує ризик захворіти на рак шкіри.

Натхнення: healthvesti.com

Кнопка «Наверх»