Земля

Молодий кальмар побив рекорд як найглибоководніший у світі: його знайшли випадково

Вчені помітили невловимого великоперого кальмара на глибині понад 6 000 м.спочатку вони шукали уламки есмінця.

Група дослідників, яка шукала уламки зниклого есмінця часів Другої світової війни в Філіппінському морі, зробила захоплююче відкриття. Вони доставили на сушу відеозапис, на якому зображений найбільш глибоководний кальмар з коли-небудь зареєстрованих. Молодий кальмар з сімейства Magnapinnidae пропливав прямо над дном філіппінської западини на глибині 6 200 м від поверхні, коли його помітили вчені. До цього моменту, найбільш глибоководним кальмаром вважався великоперий кальмар, який плавав на глибині 4 700 м під поверхнею Тихого океану.

Дослідники також зафіксували чотирьох перистих восьминогів виду грімпотевтіс (лат. Grimpoteuthis), більш відомих як восьминоги Дамбо через їх плавників, що нагадують вуха слона. Вони плавали приблизно на тій же глибині, вчені. За словами співавтора дослідження Майкла Веккьоне, це всього лише другий раз, коли Grimpoteuthis спостерігали так глибоко, що доводить, що попередні спостереження головоногих молюсків з гнучкими плавниками в Яванській западині не були випадковістю.

Вченим ще належить відповісти на кілька питань. Поки біологи не можуть зрозуміти, як кальмари примудряються фізіологічно жити на глибинах від 1 000 до 6 000 м, де атмосферний тиск може бути в 600 разів вище, ніж у поверхні океану.

Дослідники виявили великого плавця в березні 2021 року, коли шукали місце аварії USS Johnston — есмінця ВМС США, затонулого в 1944 році під час битви в затоці Лейте. Використовуючи пілотований підводний апарат DSV Limiting Factor (підводний апарат того ж типу, який дослідник Віктор Весково використовував для спуску на дно Маріанської западини в червні 2020 року), вчені зняли своє занурення на дно філіппінської западини, де вони працювали більше чотирьох годин.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button