Земля

Водорості, через які так активно тане лід Гренландії, живляться фосфором

Міжнародна група вчених з’ясувала, чому крижаний щит Гренландії став в останні роки танути активніше: вся справа в фосфорі, який активно живить водорості, що живуть на льодовику.

Вчені визначили ключове джерело поживних речовин для водоростей, які знаходяться на танучих льодовиках в Гренландії.

Гренландський крижаний покрив – другий за величиною у світі після Антарктичного крижаного щита – покриває майже 80% поверхні Гренландії. За останні 25 років поверхневе танення збільшилася приблизно на 40%.

Міжнародна дослідницька група протягом двох років аналізувала зразки з південно-західної окраїни крижаного покриву Гренландії площею 1,7 млн кв. км. В результаті вони виявили, що мінерали, які містять фосфор живлять водорості, через що вони починають рости і цвісти активніше.

У міру свого зростання водорості затемнюють поверхню льоду, через це зменшується альбедо – здатність відбивати сонячне світло. Цвітіння викликає посилене танення, що сприяє підвищенню рівня моря. Зокрема уздовж західної окраїни масивного крижаного щита утворилася смуга льоду з низьким альбедо, відома як Темна зона.

Вивчивши поверхневий пил, вчені змогли з’ясувати, що водорості використовують фосфор в якості ключової поживної речовини для росту. Мінеральний пил, в якому знаходиться фосфор, вітер може переносити на тисячі кілометрів.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button