Земля

Моряки приймали їх за русалок: тепер ці тварини остаточно вимерли (відео)

Нове дослідження показало, що дюгоні, пухкі морські ссавці, які надихали моряків на розповіді про міфічних русалок, остаточно вимерли в Китаї.

Протягом сотень років ці лагідні гіганти, широко відомі як морські корови, плавали в китайських водах, поїдаючи водорості на дні океану. Але у зв’язку з тим, що протягом 20 років в цьому регіоні дюгоні не спостерігалися, міжнародна група вчених нещодавно провела розслідування. Вони опитали місцеві рибальські громади в чотирьох китайських провінціях у пошуках доказів існування зниклих безвісти тварин. І не знайшли їх.

Історичні дані про існування дюгонів досягли піку приблизно в 1960 році, а потім, починаючи з 1975 року, їх стало набагато менше. Наприклад, після 2008 року ніяких підтверджених спостережень рибалок експерти не зареєстрували. При цьому, вчені в Китаї не бачили дюгонів в дикій природі з 2000 року. Про це дослідники повідомили в журналі Royal Society Open Science.

“Ми змушені зробити висновок, що в останні десятиліття популяції дюгонів різко скоротилися і в цей час функціонально вимерли в Китаї», — пишуть вчені.

У дюгонів пухкі тіла, широкі, обвислі морди і приплюснутий хвіст, схожий на хвіст дельфіна. За даними Всесвітнього фонду дикої природи (WWF), дорослі особини досягають 4 м в довжину і можуть важити більше 400 кг. Вони нагадують ламантинів, яких також називають морськими коровами. Але, в той час, як ламантини населяють прісноводні екосистеми, дюгони мешкають в мілководних тропічних океанських середовищах — від Східної Африки до Вануату.

Дюгони харчуються “морською травою” (водоростями), так само як наземні корови — звичайною травою тут, на суші.

Зовні ні ламантини, ні дюгони не схожі на людей, не кажучи вже про русалок — чарівних жінок з довгим волоссям і риб’ячими хвостами. Але моряки, швидше за все, бачили цих тварин лише мигцем. Цього вистачило, щоб уявити, що вони бачать русалок, які пірнають під хвилі, повідомляє National Geographic.

За даними Мічиганського університету з різноманітності тварин, дюгони пасуться поблизу берегової лінії. Через це, їх часто збивають човни і вони потрапляють в тенета рибалок. Крім того, діяльність людини в останні десятиліття різко скоротила і навіть знищила їх прибережне середовище проживання.

Кілька людей повідомляли про те, що бачили дюгонів в китайських водах за останні п’ять років, але ці спостереження так і не підтвердилися, підкреслюють автори нового дослідження. Можливо, деякі особини вижили в північній частині Південно-Китайського моря, але, швидше за все, нещодавно помічені тварини неправильно ідентифікували або належали до більш стабільним популяціям дюгонів поблизу Філіппін, пишуть вчені.

Більш того, згідно з дослідженням

“різке скорочення популяції цього виду в останні десятиліття навряд чи можна зупинити або повернути назад в нинішніх умовах”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments