Земля

Розкрито особливості середньовічної дієти

Експерт з історії кулінарії П’єр Леклерк розповів про особливості середньовічної європейської дієти.

За його словами, в середньовічної кухні жирних компонентів було менше, ніж у сучасної. При цьому поява на столах жирних страв великого занепокоєння не викликала.

«Сучасний критерій калорійності спеціально не розглядався, проблема зайвої ваги не сильно хвилювала», — пояснив експерт.

Леклерк зазначив, що велика відмінність середньовічної кухні полягає в тому, що вона була дуже гострою. За його словами, від більшості східних спецій, а також від цукру при готуванні люди відмовилися пізніше.

«Якби сьогодні ми їли на кшталт Середньовіччя і Ренесансу, то у нас би склалося враження, що ми їмо азіатську кухню», — зазначив історик.

Фахівець упевнений, що зараз в точності відтворити смак старовинних страв вже неможливо, але з допомогою спецій можна привнести в страви середньовічний аромат. Так, наприклад, в минулому були дуже популярні індонезійський довгий перець, перець кубеба, мелегеттский перець і китайський імбир.

У травні повідомлялося про те, що вчені Бристольського університету (Велика Британія) визначили раціон харчування середньовічних селян. Дослідники провели хімічний аналіз органічних залишків на глиняному посуді і кістках тварин, знайдених на місці розкопок одного з найбільш ранніх середньовічних поселень Вест Коттон (West Cotton) в графстві Нортгемптоншир. Виявилося, що основою дієти селян були молочні продукти, рагу з м’яса (яловичини та баранини) і такі овочі, як цибуля-порей та капуста.

Згідно з деякими історичними записами, середньовічні селяни харчувалися м’ясом, рибою, молочними продуктами, фруктами і овочами, однак конкретних свідчень цього не було. За словами вчених, дієта звичайних людей в той період часу має ключове значення для розуміння їх способу життя. При цьому вже багато відомо про харчування дворян і церковників.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments