Земля

Дослідження: Місяць впливає на викиди метану з Північного Льодовитого океану

Вчені встановили, що Місяць впливає на кількість парникових газів, які виділяє Північний Льодовитий океан. Виявилося, що справа в інтенсивності припливів і відливів.

Image by Patricia Alexandre from Pixabay

У Північному Льодовитому океані відбувається витік великої кількості парникового метану. Цей процес триває тисячі років, але може посилитися в майбутньому через тепліший океан. За останні десятиліття загальна кількість метану в атмосфері різко зросла – частина з них пов’язана з діяльністю людини, однак інші джерела вивчені не так добре. Нове дослідження в журналі Nature Communications також передбачає, що в цьому процесі відіграє роль і Місяць.

Місяць впливає на припливи, які формують берегові лінії. Припливи, в свою чергу, впливають на інтенсивність викидів метану з дна Північного Льодовитого океану.

“Ми помітили, що газові скупчення, які знаходяться в осадових породах в метрі від морського дна, схильні навіть до невеликих змін тиску в товщі води. Менша кількість припливів означає менший гідростатичний тиск і вищу інтенсивність викидів метану. Більша кількість припливів призведе до високого тиску і меншої інтенсивності викидів”, – твердить співавтор статті Андреа Пласа Февероля.

Дослідники відзначають, що вони проводили спостереження, помістивши у відкладення океану п’єзометра – він вимірював рівень тиску і його вплив на океан протягом чотирьох днів.

Зміни рівня тиску і температури виявили наявність газу поблизу морського дна, який випаровується і перестає випаруються в міру зміни припливів і відливів. Виміри проводилися в районі Північного Льодовитого океану, де раніше не спостерігалося виділення метану.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button