Земля

Тюленів звинуватили у полюванні і поїданні акул

Тюлені все частіше нападають на рівних їм за розміром акул, вбивають їх і з’їдають нутрощі. Випадки зміни ролей мисливців і жертв в морських екосистемах змушують вчених переглянути свою точку зору на екологію океанів, повідомляє New Scientist з посиланням на журнал African Journal of Marine Science.

1-29-03-2015-600-400

Більше десяти років тому Кріс Фаллоуз (Chris Fallows), капітан моторного судна з Кейптауна, помітив, як молодий капский морський котик гнався за синьою акулою, штовхав її і через деякий час загриз, з’ївши внутрішні органи тварини (найбільш багаті поживними речовинами). У 2012 році Фаллоуз фотографував синіх акул під водою, коли до зграї підплив капский морський котик, загриз п’ять акул і також з’їв їх нутрощі.

У своїй науковій статті Фаллоуз пише, що в нормі ці тварини, приблизно рівні за розмірами, полюють на дрібних риб і кальмарів. Деякі види тюленів нападають на дрібних акул, а сині акули іноді ганяються за дельфінами. Проте вперше вчені стали свідками атаки морських котиків на настільки великих акул, і вони не можуть пояснити, навіщо морським ссавцем переслідувати таку небезпечну здобич.

Співавтор статті Уг Бенуа (Hugues Benoit) підозрює, що випадки нападу тюленів на акул відбуваються досить часто, просто трапляється це у відкритому морі, далеко від вчених з відеокамерами. Оскільки котики з’їдають у великих риб тільки внутрішні органи, масштаби цього феномена не можна оцінити по вмісту їх шлунка (тобто по наявності акулячих хрящів).

Читайте також: Акули тонуть у прісній воді

На закінчення біологи відзначають, що агресивна поведінка тюленів може стримувати зростання популяцій акул і, таким чином, допомагати іншим рибам – в тому числі видами, які мають важливе значення для риболовецької галузі.

Нещодавно тюленів також звинуватили в жорстокому вбивстві сотень тупомордих дельфінів, чиї понівечені трупи у великій кількості море викидає на узбережжі Нідерландів. Зоологи припускають, що ластоногі вбивають дельфінів заради розваги.

Натхнення: cryptozoo.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button