Земля

Зміна клімату може викликати зростання числа морських паразитів

Підвищення рівня моря і подальше зростання середньорічних температур може призвести до збільшення чисельності та активності паразитичних морських черв’яків, на що вказали скам’янілі останки морських молюсків і трематод, що паразитували на них, знайдені в Китаї, повідомляє прес-служба американського університету штату Міссурі.

14-01-15-foto-600x340-1

“У трематод м’яке тіло і немає твердих частин, через що вони не залишають скам’янілостей. З іншого боку, на раковинах заражених ними двостулкових молюсків з’являються характерні овальні ямки, за допомогою яких безхребетне намагалося ізолювати себе від паразита. Кількість цих ямок і їх структура може багато розповісти нам про те, як молюски пристосовувалися до боротьби з паразитами “, – пояснює Джон Хантлі з університету штату Міссурі в Колумбії (США), провідний автор статті.

[ads2] Хантлі і його колеги проводили розкопки в заплаві і в дельті річки Чжуцзян, що протікає в південній частині Китаю. У гирлі цієї водної артерії знаходяться величезні поклади осадових порід, які практично безперервно формувалися протягом десяти тисяч років, починаючи з кінця плейстоцену і закінчуючи сучасною епохою.

Як відзначають вчені, подібні “безперервні” відкладення досить рідкісні. Вони за своєю суттю є своєрідними геологічними і палеонтологічними літописами, які дозволяють вченим простежити за тим, як мінявся вигляд і устрій тіла тварин у відповідь на еволюцію інших живих істот, зміни в навколишньому середовищі і в кліматі планети. Автори статті вирішили скористатися цією можливістю для перевірки того, як поточне зростання рівня моря і температур можуть вплинути на життя трематод – прісноводних та морських паразитичних черв’яків.

Читайте також: Експерти: поява нових вірусів пов’язана зі зміною клімату

Для цих черв’яків молюски є лише проміжними господарями – вони завершують свій життєвий цикл і продовжують рід в організмах птахів і ссавців, які поїдають безхребетних, викинутих на берег. У число жертв трематод входять і люди, які з’їли погано просмажене або сире м’ясо молюсків, інших морських і річкових безхребетних або риб.

[box type=”success”]”Коли ми зіставили історію цієї боротьби зі змінами в рівні моря протягом останніх 9,3 тисячі років, ми виявили, що зараз людство створює такі умови, які призведуть до зростання в чисельності трематод в гирлах сучасних річок і в прилеглих до них затоках. Це може нести за собою небезпечні наслідки як для здоров’я морських тварин, так і людини, а негативно позначиться на стані рибних господарств світу “, – продовжує вчений.[/box]

За словами Хантлі, аналогічні результати його наукова група отримала в минулі роки, вивчаючи скам’янілі раковини молюсків в практично протилежній точці земної кулі – на березі Адріатичного моря. Як вважає палеонтолог, це говорить на користь того, що зростання чисельності паразитів торкнеться не тільки морів і океанів, що омивають береги Азії, але і всіх інших куточків світу. З цієї причини він закликає жителів прибережних населених пунктів і уряди всіх держав світу бути готовими до різкого зростання в чисельності та активності хробаків-паразитів.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button