Аналітика

МВФ: роботизація загрожує втратою роботи більше жінкам, ніж чоловікам

Від роботизації в першу чергу постраждають жінки. Роботи зможуть закрити близько 40% робочих місць, тоді як ймовірність заміни чоловіка роботом становить трохи менше — 38%. До такого висновку дійшли експерти Міжнародного валютного фонду (МВФ) з посиланням на власне дослідження «Чи розширюють технології гендерний розрив».

У дослідженні МВФ і міжнародної програми оцінки компетенції дорослих PIAAC взяли участь кілька тисяч осіб віком від 16 до 65 років з 30 розвинених економік Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР).

Виявилося, що жінки ризикують залишитися без роботи в результаті роботизації в найближчі 20 років частіше, ніж чоловіки. З цим пов’язано те, що жінки частіше займаються аналітичними процесами, які можна замінити роботами, а також організаторською та менеджерською роботою. Крім того, чоловіки частіше зайняті фізичною точною працею, яку поки замінити складніше, ніж рутинні завдання, пов’язані з масивами даних.

В середньому роботи можуть замінювати 40% жінок і 38% чоловіків на їх робочих місцях. При цьому такий показник сильно залежить від країни, наприклад, у Швеції і Фінляндії ризики у чоловіків все-таки вище, ніж у жінок. Крім того, на цей показник впливає структура виробництва в країні: де домінує промисловість у ВВП, а також ступінь проникнення технологій в ринок праці.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»