Аналітика

Виробники туалетного паперу в Німеччині б’ють на сполох

«Ще кілька тижнів тому макулатури було в надлишку. Однак під час коронакризи ринок повністю змінився. Виробники туалетного та пакувального паперу б’ють на сполох, адже дефіцит може спричинити серйозні наслідки», — повідомляє німецьке видання Die Welt.

«У зв’язку з актуальною ситуацією протягом невизначеного строку вивезення сміття згідно з графіком буде здійснюватися тільки з баків з залишковими відходами», — повідомила компанія з перероблювання сміття у місті Вюрцбург. Таким чином, серед іншого не буде здійснюватися і вивіз макулатури. Обмеження в роботі компанії викликані нестачею персоналу у зв’язку з епідемією коронавіруса, йдеться в статті.

«З цієї причини паперові заводи Німеччини б’ють на сполох. «Перерва в комунальному зборі макулатури може безпосередньо призвести до перебоїв у постачанні у виробників пакувального, гігієнічного і друкарського паперу», — застерігає Генрі Фермойлен, віце-президент ресайклінгової компанії Smurfit Kappa і голова комітету по збору макулатури в Союзі німецьких паперових заводів (VPD). — (…) «Без макулатури не буде ні туалетного паперу, ні упаковки, ні газет», — сказав він у розмові з Die Welt».

У багатьох районах через небезпеку зараження працівників закриваються й пункти прийому вторсировини — мабуть, люди використовують час для очищення квартир і гаражів від мотлоху, і тому стали частіше відвідувати пункти прийому вторсировини.

«При цьому, наприклад, гофрований картон, з якого серед іншого виготовляються коробки і транспортна тара, повністю виробляється з макулатури. У виробництві коробок для продуктів харчування частка її використання складає близько 85%. А гігієнічний папір, до якого відноситься і туалетний, на 50% здійснюється з первинного волокна і на 50% з макулатури», — вказує видання.

Проблеми створюють і два інших фактори. «З одного боку, ускладнився імпорт, з-за пробок вантажівок на кордонах або нестачі персоналу у логістичних компаній», — пояснює Томас Браун, керівник Федерального союзу вторинної сировини та утилізації (BVSE)».

«З іншого боку, стало значно менше промислових відходів, а ця сфера дає близько половини всього обсягу макулатури. Повсюдне закриття магазинів також сприяє дефіциту макулатури. Лише один магазин Ikea в звичайний час постачає величезну кількість паперу і картону від упаковок для меблів».

«Є й ті, хто вважає пакувальну промисловість системоутворюючою. (…) На їх думку, без упаковок під загрозою може опинитися і забезпечення населення продуктами харчування», — передає Die Welt.

Джерело: Die Welt

Кнопка «Наверх»