Земля

Мисливці-збирачі десятки тисяч років тому, ймовірно, знали місячний календар

"Печерна людина" була не тільки прекрасним художником, а й справжнім астрономом

Група британських дослідників на чолі з університетським коледжем Лондона розшифрувала позначки на наскальних малюнках, зроблені мисливцями льодовикового періоду десятки тисяч років тому. Вчені стверджують, що маркування є свідченням першого використання місячного календаря і, можливо, являє собою свого роду прото-писемність.

У багатьох печерах на наскальних малюнках зустрічаються такі точки і штрихи. Зараз вчені показали, що вони означають. Печера Ласко. Вікіпедія

Вчені давно знають про наскальні малюнки, зроблені людьми в далекому минулому по всій Європі. Попередні дослідження показали, що малюнки зроблені мисливцями-збирачами льодовикового періоду, які харчувалися в основному м’ясом тварин, на яких полювали. Цих тварин часто зображували на стінах печер, в яких жили люди того часу.

Але один аспект наскальних малюнків залишився загадкою – якісь точки і риски, розташовані поруч з тваринами. У новій роботі дослідники стверджують, що нарешті розшифрували ці дивні мітки.

Штрихи і точки зустрічаються в багатьох печерах по всій Європі Вікіпедія

Після кількох років досліджень вчені виявили, що мітки збігаються з сезонною поведінкою тварин, такими як спаровування або народження дитинчат. Дослідники відзначають, що така інформація була дуже важливою для мисливців, оскільки вона допомагала передбачити, яких тварин найлегше вбити протягом певного періоду часу.

Дослідники також виявили, що сезонна інформація, намальована на стінах, може бути розбита на 13 періодів (місяців), що чергуються протягом року за місячним календарем. Це, як стверджують вчені, свідчить про перше використання місячного календаря.

Археологи також виявили, що деякі мітки, такі як Y-подібні символи, містять і більш конкретну інформацію, наприклад, початок сезону пологів зображеної на малюнку тварини, в той час як інші мітки відзначають сезонну інформацію, наприклад, час випадання снігу.

Дослідники припускають, що така система запису може бути витлумачена як засіб письма або, можливо, прото-письмова система, яка, як вони зазначають, буде свідченням найдавнішої форми письма Homo sapiens. На закінчення вчені пишуть, що ще належить зробити багато роботи з вивчення настінного мистецтва — все ще є знаки, які не розшифровані.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button